You are here
Domov > Nezaradené > Vytratila sa z vášho života chuť? Vyskúšajte top posilňovače mužského libida

Vytratila sa z vášho života chuť? Vyskúšajte top posilňovače mužského libida

Milujúci partner by urobil čokoľvek, aby potešil svoju polovičku. Pokiaľ však vaše telo a pohlavné orgány s vami nedokážu spolupracovať, uspokojenie partnera môže pripomínať skôr poriadnu drinu než niečo obojstranne príjemné. To platí najmä vtedy, ak máte sexuálne dysfunkcie spôsobené nízkou hladinou libida.

Našťastie vám niektoré potraviny, výživové doplnky, techniky a zmeny životného štýlu môžu pomôcť potrebné hladiny libida získať späť. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, prostredníctvom ktorých krokov je to možné.

Pomoc z prírody

V mnohých situáciách využívame na riešenie problémov najjednoduchšiu možnú cestu z lekárne, ktorá však máva veľmi často vedľajšie účinky. Využiť pre zlepšenie zdravia a osobnej pohody sa preto oplatí silu čistej prírody. A platí to aj v prípade dlhodobých problémov s erektilnou dysfunkciou.

Na odstránenie tohto problému sa dajú veľmi dobre využiť mnohé v prírode voľne dostupné byliny. Ide o rastliny alebo extrakty z nich, ktoré sú účinným a prirodzeným spôsobom, ako zvýšiť libido. Medzi takéto bylinky, ktoré pomáhajú pri sexuálnych dysfunkciách, patria:

  • Ženšeň, ktorý môže pomôcť nízkemu libidu a zlepšiť sexuálne funkcie tela.
  • Ginkgo biloba pomáha zvyšovať libido u žien po menopauze.
  • V štúdii približne 42 % mužov, ktorí užívali macu, uviedlo zvýšenú sexuálnu túžbu.
  • Cesnak obsahuje alicín, ktorý pôsobí ako vazodilatátor, jeho špecifická vôňa však môže mať na chuť do intímneho zblíženia opačný efekt.

Väčšina z týchto bylín pôsobí ako vazodilatátory, ktoré pomáhajú zvýšiť prietok krvi v tele. Zvážte však, či sa pred týmto spôsobom riešenia neporozprávate so svojím lekárom, pretože prekročenie odporúčaného dávkovania môže byť aj v prípade „obyčajného“ cesnaku škodlivé.

Psychoterapia

Snažíte s nájsť ideálny spôsob, ako rýchlo zlepšiť erekciu? V tom prípadom by ste sa mali zamyslieť nad tým, či nie je vaším problémom stres.

Úzkosť a stres sú úzko spojené so sexuálnou túžbou. Strach z neschopnosti sexuálne uspokojiť svoju partnerku sa nazýva úzkosť z výkonu a je jednou z najčastejších psychických prekážok u mužov.

Ak preto s týmto stavom pravidelne bojujete, terapia vám môže pomôcť. Terapeut vám pomôže pochopiť koreň vašej sexuálnej úzkosti a bude pracovať na mechanizmoch zvládania, ktoré vám pomôžu problém prekonať.

Diéta plná ovocia a zeleniny

Ďalším dobrým a jednoduchým spôsobom, ako zvýšiť vaše libido bez chémie, je zmena stravy a orientácia na jej zdravšie položky. Reč je najmä o zelenine a ovocí, ktoré obsahujú množstvo vitamínov a minerálov podporujúcich mnohé dôležité funkcie tela a jeho zdravie.

Vodný melón má napríklad vysokú koncentráciu citrulínu. Táto aminokyselina pomáha podporovať metabolizmus oxidu dusnatého, ktorý je rozhodujúci pre dosiahnutie erekcie. Medzi ďalšie ovocie, ktoré môže pomôcť libidu, patria figy, banány a avokádo. Tieto plody vám poskytujú množstvo vitamínov a minerálov, ktoré môžu pomôcť podporiť zdravú funkciu krvných ciev.

Medzi dobré posilňovače libida patrí aj kvalitný spánok, optimálna hmotnosť a obmedzenie alkoholu s fajčením. Ani pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu nie je na škodu.

Ak tieto jednoduché rady aplikujete do praxe, uvidíte, že vaše intímne zblíženie nebude problémom.

Zdroj obrázka: MShev/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top