You are here
Domov > Zdravie a štýl > Základy líčenia aj pre začiatočníkov

Základy líčenia aj pre začiatočníkov

Základy líčenia

Zrejme každá žena má zaužívané svoje postupy, ktoré používa pri líčení. Pokiaľ sa líčite pravidelne zrejme je to pre vás už rutinná záležitosť. Avšak často krát sa stáva, že pri líčení robíte chyby, ktoré vás oberajú o dokonalý výsledok. Práve preto vám prinášame prehľad najdôležitejších základov líčenia, ktoré by mala poznať každá dáma aby dosiahla krásny a prirodzený makeup.

Makeup v správnom odtieni

Možno sa to zdá ako banalita, ale makeup, ktorý nevyhovuje vášmu odtieňu pleti vie narobiť pri samotnom líčení veľké škody. Vyberajte si teda vždy správne odtiene makeupu a zamerajte sa aj na podtón. Pokiaľ ste studený typ a kúpite si makeup s podtónom do žlta, či orandžová spôsobíte viac škody ako úžitku. Makeup vám nebude ladiť s krkom ani so zvyškom tela a preto sa od vidiny dokonalého líčenia skôr vzdialite. Správny odtieň makeupu je preto veľmi dôležitý pre základ vášho líčenia. Samozrejme je dôležité zvoliť aj kvalitný makeup vhodný na váš typ pleti. Pre zlepšenie efektu makeupu, jeho dlhotrvácnosť a lepšie zapracovanie môžete použiť aj podkladovú bázu.

Dodajte pleti farbu

lícenka

Najmä v zime často nemáme žiadnu farbu, čo aj po použití makeupu vyzerá mŕtvolne a chorobne. Práve kvôli tomu je veľmi dôležité používať bronzery, kontúrovacie tiene, či lícenky. Každý z týchto výrobkov má svoj spôsob používania a tiež aj svoju špecifickú úlohu. Kontúrovacie púdre dokážu podčiarknuť vaše črty a skryť nedokonalosti. Bronzer slúži najmä na dodanie farby a jeho použitie nie je tak striktne obmedzené. Lícenky slúžia taktiež na prejasnenie pleti a dodanie sviežeho vzhľadu. Na rozjasnenie sa tiež používa rozjasňovač vo forme trblietok. Pri výbere by ste sa mali zameriavať na stručné pravidlá. Kontúrovacie púdre by mali byť skôr s chladným podtónom, zatiaľ čo brozner je skôr teplejší. Lícenka by sa nemala aplikovať vo veľkom množstve ale len decentne, aby plnila svoj účel.

Prirodzené obočie

Obočie si v rámci histórie prešlo už mnohými trendmi. Nikdy však nič nepokazíte pekne upraveným, no napriek tomu prirodzeným obočím. V súčasnosti máte široký výber produktov na obočie. Či už použijete farbené gély, ceruzky, tiene, vosky, či len špirály na obočie. Obočie je veľmi individuálnou záležitosťou a podľa hustoty, farby a tvaru musíte nájsť to pravé pre vás. Nezabudnite, že by však obočie malo korešpondovať s vašou farbou vlasov. Dôležité je tiež pred úpravou dôkladne obočie vytrhať. Prípadné nedokonalosti vzniknuté pri líčení obočia môžete upraviť korektorom. Pri hustejšom obočí odporúčame používanie farbeného alebo bezfarebného gélu/ špirály, ktoré udržia chĺpky na svojom mieste po celý deň. Široký výber kvalitných kozmetických produktov nájdete aj na stránkach Lunzo.

Klaďte dôraz na oči

očné tiene

Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú bránou do duše. Správnym líčením viete zdôrazniť farbu vašich očí a zvýrazniť ich. Trend čiernej linky je na scéne už veľmi dlho, no pre prirodzenejsí vzhľad je lepšie použiť nedbalú linku z čierneho očného tieňa. Tá prinesie efekt nenúteného otvorenia a zvýraznenia oka a navvše zahustí mihalnice. Pre rozjasnenie a otvorenie očí je veľmi vhodné použiť bielu ceruzku na vodnú linku. Krásne presvetlí oko a tak pôsobí väčšie. Pri každom líčení očí nezabúdajte na zdôraznenie mihalníc špirálou. Tak docielite sexy pohľad s veľkými očami.

 

Pridaj komentár

Top