You are here
Domov > Peniaze a cestovanie > Výber dovolenkovej destinácie nenechávajte na poslednú chvíľu

Výber dovolenkovej destinácie nenechávajte na poslednú chvíľu

Dovolenka je predsa odpočinkom, pri ktorom chceme byť obklopení tým najlepším prostredím a  dokonalými službami. Preto je dôležité venovať výberu konkrétnej destinácie značnú pozornosť. Piesková pláž, klimatické podmienky, vzdialenosť hotela od mora alebo najbližšie centrum s historickými pamiatkami.

To a iné môže zohrávať na vašej letnej dovolenke veľkú úlohu a ovplyvniť potom spokojnosť s konkrétnou destináciou. Preto vám ponúkame dve rozdielne oblasti, z ktorých si vybrať tú správnu nebude vôbec náročné.

Turecko pre tých, čo milujú teplo a piesok

Ak patríte k ľuďom, ktorí si potrpia na neustále slnkom zaliate pláže a priemernými teplotami do 38 °C, určite si vyberte dovolenku v Turecku. Sezóna sa tu vďaka optimálnej polohe začína koncom apríla a trvá zhruba do konca októbra.

Väčšinou ide o piesočnaté pláže, v okolí ktorých sa nachádza niekoľko nádherných hotelových komplexov s kvalitnými službami a luxusným ubytovaním. Ak si vyberiete oblasti v blízkosti letiska a mesta Antalye, pôjde o väčší luxus a komfort. Nehovoriac o tom, že aj cesta do hotela bude kratšia a užijete si dovolenku od prvej do poslednej chvíle.

Vzdialenejšie oblasti Alanye sú zasa bližšie k horám, ktorých je v Turecku viac než dosť. Z tohto dôvodu sa tu viac zrážajú tlaky a počasie býva premenlivejšie. Z Alanye to budete mať ďalej aj do obľúbenej historickej oblasti mesta Side.

Trhov s kvalitným oblečením, zábavy, vodných športov a rôznych podujatí si ale užijete všade.

Číre more a prijateľnejšie teploty v Chorvátsku

Rovnako príjemnú dovolenku zažijete aj v Chorvátsku, do ktorého nemusíte cestovať lietadlom, pretože to zvládne aj vaše auto.

Užijete si tu prekrásne čisté more, v ktorom vám môžu vadiť zasa kamienky. Ani teploty tu nie sú tak vysoké, vďaka čomu netrpí vaše srdce a organizmus. Moderné hotelové komplexy sú na tej najvyššej úrovni a poskytnú vám tie najlepšie služby. Vybrať si  a prenajať však môžete aj klasické vilové apartmány, v ktorých vás ubytovanie a dovolenka nevyjde tak draho, pretože stravu máte vo vlastnej réžii.

Je tu množstvo historických artefaktov a pamiatok, ktoré si určite zamilujete. Pre mnohých obyvateľov európskeho kontinentu je na letnej dovolenke v Chorvátsku prijateľnejšia klíma a vzduch, no pri dnešných výkyvoch počasia si človek nemôže byť nikdy a ničím na sto percent istý.

Nech už si vyberiete jednu alebo druhú destináciu, určite je prvoradé, aby ste tam mali postarané o pohodlie a relax a cítili sa príjemne, ideálne ako doma. Preto si všetko zvážte a dobre porovnávajte. S výberom by vám mal pomôcť aj delegát v cestovnej kancelárii.

Pridaj komentár

Top