You are here
Domov > Nezaradené > Prevencia v podobe návštevy urológa sa oplatí

Prevencia v podobe návštevy urológa sa oplatí

Urológ je lekár, ktorý sa špecializuje na rôzne ochorenia, súvisiace s poškodením pohlavných orgánov, prebiehajúcimi zápalovými procesmi, infekciami a mnohými ďalšími diagnózami, ktoré sa neoplatí podceňovať. Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám aj vy, je dobré, ak si z času na čas urobíte preventívnu prehliadku aj u tohto lekára.

Prečo by sme sa nemali vyhýbať urológom?

Urológ sa zaoberá diagnostikou, liečbou a monitorovaním porúch močových ciest a pohlavných orgánov. Venuje sa aj problematike obličiek, močovodu, močovej trubice, močového mechúra a prostaty.

Pacientmi dobrého urológa sú často nielen dospelí muži, ale aj deti a ženy. Mnohé ženy trpia napríklad infekciami močového mechúra alebo inkontinenciou, muži zasa zväčšenou prostatou alebo problémami s močením a chlapci úzkou predkožkou.

Dobrý urológ si poradí s vazektómiou, rakovinou pohlavných orgánov alebo erektilnou dysfunkciou. Všetko samozrejme závisí od prípadu k prípadu a aktuálnych podmienok, ktoré sú vždy iné a závislé na konkrétnej osobe.

Liečenie príznakov v domácom prostredí nemusí  vždy pomôcť

Často sa rieši otázka, prečo majú ľudia v tomto prípade predsudky. Ak ide o naše pohlavné orgány a problémy s nimi spojené, môže byť za tým ostych. Ak sa ale, čo i len jeden príznak vážneho ochorenia podcení, oveľa horší ako ostych bude potom spôsob vášho života.

Mnohí ľudia sa často snažia liečiť nepríjemné príznaky doma a bez toho, aby premýšľali o možných následkoch. Ale nesprávne zaobchádzanie je spojené s rizikom vzniku chronickej formy ochorenia, ktoré je liečiť oveľa ťažšie. Preto neváhajte navštíviť ani tohto lekára, ktorý je tu predsa na riešenie vašich zdravotných problémov, s ktorými ste si nevedeli doteraz poradiť.

Pridaj komentár

Top