You are here
Domov > Nezaradené > Triky, ako pri praní bielizne ušetriť na teplej vode

Triky, ako pri praní bielizne ušetriť na teplej vode

Každodenné pranie bielizne môže predstavovať významnú spotrebu teplej vody, čo má negatívny vplyv nielen na vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Našťastie existuje niekoľko trikov a postupov, ktoré vám umožnia na tomto vzácnom zdroji pri praní znečistenej bielizne ušetriť aj bez zníženia výslednej kvality.

Ako na to?

Zvoľte si správny prací cyklus

Najprv si overte, aké pracie programy vám spotrebič ponúka a potom zvoľte ten, ktorý je najvhodnejší pre vašu bielizeň. Moderné práčky disponujú programami, ako napríklad „Eco“ alebo „Studená voda“, ktoré umožňujú efektívne pranie aj pri nižších teplotách vody. Tieto programy sú šetrnejšie k životnému prostrediu a zároveň umožňujú úsporu energie.

Prekontrolujte stav ohrievacieho telesa

Ak máte staršiu práčku, v ktorej sa už voda tak dobre neohrieva, overte stav jej ohrievacieho telesa. Časom sa na ňom môžu ukladať usadeniny a nečistoty, čo vedie k zníženiu účinnosti ohrevu vody. Pravidelná údržba a čistenie ohrievacieho telesa môže pomôcť zabezpečiť optimálnu účinnosť práčky a znižuje potrebu vyššej teploty vody pri praní. Aj jednoduchá inštalácia nového ohrievacieho telesa Bosch môže problém odstrániť.

Naučte sa používať bojler

V prípade, že na ohrev vody využívate výkonný bojler Tatramat, snažte sa porozumieť jeho systému a konkrétnym nastaveniam. Mnoho ľudí má bojlery nastavené na príliš vysokú teplotu, čo zvyšuje spotrebu energie. Využívanie nižšej teploty ohrevu a vyhýbanie sa zbytočnému zahrievaniu veľkého množstva vody môže výrazne znížiť spotrebu energie a predčasné opotrebovanie zariadenia, ktoré by ste potom museli meniť za nové.

Ušetriť na teplej vode pri praní znečistenej bielizne nie je ťažké, stačí sa riadiť niekoľkými jednoduchými trikmi a postupmi. Dôkladná starostlivosť o vaše zariadenia a informované rozhodnutia pri ich používaní vám môžu pomôcť dosiahnuť nielen úsporu financií, ale aj zaistiť ochranu životného prostredia.

Zdroj obrázka: FabrikaSimf/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top