You are here
Domov > Nezaradené > Najviac vyťažená časť kuchyne: Ako si ju správne vybrať?

Najviac vyťažená časť kuchyne: Ako si ju správne vybrať?

V kuchyni je pracovná doska neustále v centre pozornosti, pretože je to miesto, kde sa pripravuje väčšina pokrmov a kde sa vykonáva množstvo ďalších kuchynských činností. Z uvedeného vyplýva, že je veľmi dôležité vybrať túto plochu tak, aby bola nielen praktická, ale aj odolná voči každodennému používaniu.

Aké sú kritériá, ktoré ovplyvňujú odolnosť pracovnej dosky a ako si ju správne vybrať?

Pevné pracovné dosky musia byť z odolného materiálu

Dobré pracovné dosky sú vyrábané z rôznych materiálov, vrátane dreva, laminátu, kameňa alebo kompozitných materiálov. Dôležité je zvoliť také riešenie, ktoré zvláda nápor rezania, krájania, ale aj horúcich hrncov a panvíc, s čím si najlepšie poradí prírodný alebo syntetický kameň.

Kritériá, ktoré sa podpisujú pod jej odolnosť

  • Materiál pracovnej dosky hrá v odolnosti pracovnej dosky asi najdôležitejšiu úlohu. Napríklad dosky z tvrdého dreva alebo kompozitných materiálov sú často odolnejšie voči poškodeniu a menej náchylné na škrabance a škvrny.
  • Tvrdosť a odolnosť voči poškodeniu. Pri výbere pracovnej dosky je dôležité zvážiť jej tvrdosť a odolnosť voči poškodeniu, s čím nemá spomínaný kameň najmenšie problémy. Aj drevo si však dokáže s nárazmi a tlakom poradiť.
  • Odolnosť voči teplu a vlhkosti. Pracovná doska musí byť schopná odolať aj teplu a vlhkosti. Pomôcť pri výbere dosky, ktorá nemá s týmito a podobnými situáciami problém vám môže aj odborník z uznávaného kamenárstva, v ktoromsi okrem vhodného materiálu na pracovnú dosku môžete vybrať aj štýlový obklad krbu či steny.

Pri výbere pracovnej dosky, ako jednej z najviac vyťažených častí kuchyne je teda dôležité zvážiť jej odolnosť a trvanlivosť. Aj keď môže ísť o väčšiu počiatočnú investíciu, správne zvolený materiál vám prinesie dlhodobé pohodlie a efektívne využitie.

Zdroj obrázka: Anatoli Igolkin/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top