You are here
Domov > Nezaradené > Spôsoby prepravy, ktoré sú najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie

Spôsoby prepravy, ktoré sú najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie

Každý podnikateľský subjekt v začiatkoch svojho podnikania si musí okrem kancelárskych priestorov, výrobných hál a skladových priestorov zabezpečiť aj prepravu tovarov. Väčšina z nás pozná hlavne kamiónovú prepravu, ktorá má svoje výhody, kvôli ktorým si ju podnikatelia vyberajú. K najbezpečnejším a najspoľahlivejším spôsobom prepravy patrí ale letecká a námorná (riečna) preprava.

Námorná (riečna) preprava

Okrem kamiónovej prepravy podnikatelia využívajú aj námornú (riečnu) prepravu. V začiatkoch podnikania sa ale skôr hodí práve spomínaná kamiónová preprava. Ak ale chcete preraziť v zahraničí, odporúča sa námorná (riečna) preprava. Patrí k najstarším spôsobom prepravy nadrozmerného nákladu. Medzi jej hlavné výhody patrí hlavne medzikontinentálny presun zásielok, možnosť prepraviť nadmerné kontajnerové náklady, v porovnaní s ostatnými spôsobmi prepravy je pomerne lacná a môžete prepravovať aj inak nebezpečný materiál.

Námorná preprava spolu s leteckou ponúka možnosť medzikontinentálnej prepravy, čo využívajú najmä väčšie firmy, ktoré expandovali, alebo chcú expandovať mimo nášho kontinentu.

Letecká preprava

Ak chcete spoľahlivý a bezpečný spôsob prepravy a námorná (riečna) preprava nie je pre vás, môžete vyskúšať spoľahlivú leteckú prepravu. Prioritou každej firmy je zabezpečiť prevoz tovaru v stanovenom čase a nepoškodený. Väčšina podnikateľov malo negatívne skúsenosti s firmami, ktoré mali na starosti logistiku a prepravu tovarov.

Ak chcete, aby tovar bol privezený v dohodnutom čase a nepoškodený, uprednostnite leteckú prepravu. Dokáže prepraviť tovar z jedného konca zemegule na druhý v pomerne krátkom čase a práve preto si vyberajú leteckú prepravu aj firmy, ktoré potrebujú prepraviť tovar, ktorý má krátku trvanlivosť a rýchlo podlieha skaze. Dokonca umožňuje aj prepravu zvierat.

Aký spôsob prepravy tovarov si vybrať? Ak plánujete expandovať aj do zahraničia, odporúčame vám vybrať si námornú a leteckú prepravu. Ak plánujete rozšíriť svoje podnikanie do okolitých štátov, uprednostňujte kamiónovú prepravu.

Dopravu a logistiku by vám mala zabezpečiť spoločnosť, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti dopravy a logistiky.

Zdroj obrázka:

Autor: Travel mania / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top