You are here
Domov > Nezaradené > Ako pri zariaďovaní interiéru navzájom prepojiť štýl a funkčnosť

Ako pri zariaďovaní interiéru navzájom prepojiť štýl a funkčnosť

Štýl neznamená len drahý nábytok a doplnky, štýl znamená vkus. Áno, za kvalitu sa platí, nemali by to byť ale obrovské sumy rovnajúce sa rozpočtu malej africkej krajiny. Moderný trh vám predsa ponúka veľa možností, ako si zariadiť svoj domov za veľmi rozumnú cenu. A koniec koncov, veľká kopa drahých dizajnérskych vecí na jednom mieste z bytu urobí aj tak len nevkusné gýčové múzeum.

Skúste to inak a s našimi radami. Niekedy môže byť kúzelné a vo vybavení interiéru nápomocné aj krásne nábytkové kovanie.

Využite umelecké diela

Figuríny, vitráže, obrazy, plagáty, mozaiky – to všetko dodáva štýlu interiéru ďalších sto bodov. A okamžite svojou krásou priťahuje a zároveň odvádza pozornosť od nedostatkov. Výber si však vyžaduje starostlivý prístup.

Nekupujte si typické obrazy, ktoré sa vyrábajú sériovo vo veľkých obchodoch s interiérom a sú známe každému. Neponáhľajte sa a prechádzajte sa po malých umeleckých galériách a salónoch, umeleckých trhoch a showroomoch. Uisťujeme vás, že aj týmto spôsobom môžete nájsť veľmi zaujímavé veci bez toho, aby ste míňali príliš veľa.

Dajte oknám novú tvár

Každý určite chce mať vo svojom byte veľké okná a vysoké stropy. Bohužiaľ, tento luxus nie je vždy k dispozícii. Žiaden problém. Stropné rímsy sú lacné a so svojimi funkciami odvádzajú vynikajúcu prácu: „napínajú“ priestor, vizuálne zväčšujú okná a zvyšujú stropy.

Podobnú funkciu majú aj dlhé závesy alebo záclony. Modernejšiemu dizajnu zas ulahodia panely v podobe látkových roliet.

Nebojte sa izbových rastlín

Izbové rastliny okrem svojich estetických kvalít vykonávajú aj wellness: prečisťujú vzduch, zvyšujú náladu a môžu vám dokonca pomôcť v boji proti depresiám. Aj bez toho, aby ste boli skúseným kvetinárom, je ľahké zariadiť si v byte svoju malú botanickú záhradu, ktorá poteší oko a oživí aj ten najnudnejší interiér.

Využite krásu a lesk kovu

Kovový lesk, dodáva interiéru vždy prísnu eleganciu. Chromované povrchy v zlatých, medených, strieborných odtieňoch vyzerajú skvele, ak nimi nepreťažujete priestor. Aj nové kľučky sa tak môžu stať ústredným prvkom interiéru, ak sú v kontraste s okolím.

Vyskúšajte.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top