You are here
Domov > Nezaradené > Ako si zariadiť kanceláriu, v ktorej sa vám bude dobre pracovať?

Ako si zariadiť kanceláriu, v ktorej sa vám bude dobre pracovať?

Každý začínajúci podnikateľ si okrem výrobných hál a skladových priestorov musí zariadiť aj kancelárske priestory. Viacerí podnikatelia ale využívajú predovšetkým domáce prostredie, aby sa vyhli plateniu kancelárskych priestorov.

Ak ste sa ale rozhodli prenajať si kancelárske priestory, ako si ich zariadiť, aby sa vám v nich dobre pracovalo?

Kvalitné tienenie

V kancelárskych priestoroch budete pracovať prioritne za počítačom. Činnosti, ako dávanie novej náplne do tlačiarne a samotné tlačenie potrebných dokumentov, sú vedľajšie činnosti.

Ak chcete, aby sa vám v kancelárii dobre pracovalo, vyberajte si kvalitné tienenie, ktoré vám umožní pracovať za počítačom a ochráni vás pred slnečnými lúčmi. Agresívne slnko v letných mesiacoch vám môže komplikovať pozeranie na monitor počítača a zároveň vám môže zvyšovať interiérovú teplotu.

Ak máte veľké presklenené plochy, odporúčame modernejšie screenové rolety, vonkajšie žalúzie, či vonkajšie rolety. Ak ale máte „klasické“ okná, odporúčame skôr moderné plissé rolety.

Oddychový kútik

Počas pracovnej smeny si budete chcieť občas aj oddýchnuť, ponaťahovať sa, vypiť si kávičku. Zariaďte si preto v kancelárii oddychový kútik. Nesmie v ňom chýbať malá kuchynka s rýchlovarnou kanvicou a malou chladničkou, kde si najmä v lete budete môcť uskladniť desiatu, obed, ale aj vodu.

V oddychovom kútiku zúžitkujete malý konferenčný stolík a pohovku, poprípade praktický sedací vak. V kancelárii, v ktorej sa bude dobre pracovať, nechýba oddychový kútik.

Oddychový kútik oddeľte od pracovnej časti. Nesmie sa stať, že tlačiareň s dobrým tonerom bude zasahovať do relaxačnej časti kancelárskych priestorov.

Aby sa vám v kancelárii dobre pracovalo, okrem kvalitného tienenia a prítomnosti oddychového kútika si vyberte kvalitný kancelársky nábytok. Kancelárske stoličky by mali byť ergonomické a stôl by mal byť výškovo nastaviteľný. Dlhodobé sedenie negatívne vplýva na zdravie chrbtice a práve preto sa odporúča uprednostňovať drahší, ale zato kvalitnejší ergonomický kancelársky nábytok.

Pridaj komentár

Top