You are here
Domov > Nezaradené > Navštívili ste už najkrajšie miesta na Slovensku?

Navštívili ste už najkrajšie miesta na Slovensku?

Slovensko je krajina s nádhernou prírodou a kultúrnymi pamiatkami, ktoré milujú domáci aj zahraniční turisti. Oddych a krásy našej krajiny vám poskytne ubytovanie Tatranská Lomnica, región Liptova do ktorého patrí aj Vlkolínec.

Vlkolínec

Kúsok od mesta Ružomberok leží podhorská osada Vlkolínec. Od roku 1993 je zapísaná do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Okrem krásneho okolia tvoreného lúkami, záhradami a lesmi sú lákadlom drevené zrubové domčeky postavené klasickým liptovským štýlom. Ľudová architektúra je absolútne jedinečná a preto je Vlkolínec vyhlásený za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Ku kultúrnym pamiatkam patrí Rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie, drevená rumpáľová studňa, štále, roľnícke dvory a ľudové domy.

Tatranská Lomnica

Tatry jednoznačne patria k najkrajším a najvyhľadávanejším miestam na Slovensku. Tatranská Lomnica je skvelé miesto najmä pre lyžiarov, ktorí si užijú napríklad Lomnické sedlo. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka je zárukou adrenalínu a kvalitného lyžiarskeho zážitku. Samozrejme je to aj ideálna lokalita na túry a výlety. Stačí si nájsť ubytovanie v Tatrách a užiť si všetko, čo ponúkajú počas celého roka.

Pieninský národný park

Pieninský národný park je síce najmenší, ale rozhodne sa oplatí ho navštíviť.  Spadá pod okres Stará Ľubovňa a každý milovník prírody a turistiky by ho mal navštíviť. Národným parkom, ktorý siaha po hranice s Poľskom preteká rieka Dunajec. Krásy parku tak môžete objavovať aj na pltiach počas plavby po rieke. Pieniny sa delia na tri časti – Spišské Pieniny, Centrálne Pieniny a Malé Pieniny.  Turisticky najatraktívnejšie sú zrejme Tri korunky na poľskej strane parku a prielom Dunajca medzi slovenskými obcami Červený Kláštor a Lesnica. Ktorúkoľvek lokalitu v Pieninách navštívite, určite to nebudete ľutovať. 

Pridaj komentár

Top