You are here
Domov > Nezaradené > Funkčné, estetické a pohodlné tienenie okna

Funkčné, estetické a pohodlné tienenie okna

Užívať si cez číre a čisté sklo okna nádherné výhľady do prírody, je pre naše pohodlie a komfort pri bývaní nesmierne dôležité. Avšak, v určitých chvíľach nášho života naopak potrebujeme pre svoj domov súkromie. Jednou z vecí, ktorá nám v naplňovaní tohto cieľa veľmi jednoducho a rýchlo pomáha, je správna tieniaca technika okna.

Ak preto hľadáte pre svoj domov a najmä jeho okná to najlepšie tienenie, máme pre vás skvelé riešenie. Vyskúšať môžete vertikálne žalúzie alebo plissé rolety.

Vertikálne žalúzie a ich výhody

Kvalitné vertikálne žalúzie sú neuveriteľne rozmanitým, funkčným, esteticky príjemným a jedinečným spôsobom zakrytia okna. Sú obľúbeným typom predokenných žalúzií, ktoré sa skladajú z horného profilu a zvislých pásov látky nazývanej lamely. Horná lišta sa tiahne po dĺžke okna a visia z nej lopatky. Vo všeobecnosti sú natiahnuté cez okno šnúrami alebo prútikmi, čo tiež umožňuje ich naklonenie pre kontrolu svetla a súkromia.

Vertikálna žalúzia poskytuje lepšie možnosti sklonu a uhla ako klasické žalúzie. Môžete blokovať slnečné svetlo, pričom stále vidíte von, v závislosti od polohy slnka, alebo môžete nastaviť polohu žalúzie, aby ste maximalizovali vnútorné svetlo v rôznych časoch dňa.

  • Atraktívny a všestranný spôsob tienenia okna

Vzhľadom na širokú škálu materiálov, textúr, štýlov a povrchových úprav, v ktorých sú vertikálne žalúzie k dispozícii, existuje široká škála možností, z ktorých si môžete vybrať, takže si môžete nájsť niečo, čo sa hodí do vášho domova alebo kancelárie. Vertikálne žalúzie poskytujú veľmi klasický, elegantný a uprataný vzhľad každej miestnosti vďaka ich rovnému dizajnu a elegantným líniám.

  • Vďaka nim bude váš strop vyzerať vyššie

Vertikálne línie v interiérovom dizajne vytvárajú dojem väčšej výšky v miestnosti. Napríklad ako tapety so zvislými pruhmi. To isté sa deje s vertikálnymi žalúziami, ktoré dodávajú vzhľad vyššiemu stropu, najmä pri prechode cez terasové dvere alebo na oknách od podlahy až po strop.

  • Jednoduchá údržba

Vertikálne žalúzie sa dajú celkom jednoducho vyčistiť. Ak sú lamely vyrobené z látky, dajú sa rýchlo odopnúť z líšt a umyť a vysušiť. Akýkoľvek iný materiál stačí zotrieť vlhkou handričkou alebo jemne oprášiť. Ak sa niektorá z lamiel niekedy poškodí alebo opotrebuje, výmena jednej jednotlivo je celkom jednoduchá.

Prečo si vybrať plissé rolety?

Moderné plissé rolety majú tiež množstvo výhod, ktoré z nich robia výbornú voľbu do bytov a domov. Tieto žalúzie nie sú len jedinečné a ľahko sa používajú, ale sú z materiálov, ktoré odpudzujú teplo a udržiavajú váš domov v lete chladný a v zime teplý, vďaka čomu sú ideálne na okná po celý rok.

  • Jednoduché ovládanie svetla

Ďalšou výhodou je, že pomocou plissé roliet môžete ovládať množstvo svetla, ktoré chcete nechať preniknúť do miestnosti bez toho, aby ste ho úplne blokovali. Aj keď sú žalúzie zatiahnuté, vaša izba bude stále pôsobiť svetlo a vzdušne. Aby boli vaše izby tmavšie, vždy sa môžete rozhodnúť pre tmavšie farebné vzory a látky.

Tieto skladané rolety sa dodávajú v rôznych prevedeniach, ktoré pomáhajú blokovať svetlo a dodávajú miestnosti tmavšie akcenty. Dobrou správou je, že si môžete vybrať z rôznych látok bez toho, aby ste museli za ne priplatiť.

  • Ľahko sa používajú, sú odolné a ponúkajú súkromie

Plissé sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú jednovrstvové okenné krytiny s originálnou a nenáročnou textúrou. Ak nie ste fanúšikom horizontálnych alebo roletových žalúzií, potom budú plisované tienidlá pre vás perfektnou voľbou. Materiál použitý v plisovaných roletách vám poskytuje kontrolu nad súkromím a veľmi úhľadne sa skladá v hornej časti okna bez toho, aby zaberal veľa miesta.

Je len na vás, čo si z dostupných možností tieniacej techniky vyberiete, dôležité je, že široká ponuka vás vo výbere neobmedzuje a naopak umožňuje interiér zariadiť presne na mieru.

Zdroj obrázkov:

1. Danielle Armstrong/Shutterstock.com

2. Astibuk/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top