You are here
Domov > Peniaze a cestovanie > Ako financovať novú motorku?

Ako financovať novú motorku?

Ako financovať novú motorku?

Kúpiť novú motorku si vyžaduje pomerne výraznú vstupnú investíciu. Navyše motorka nie je plnohodnotným vozidlom, ktoré môžete využívať na všetky účely. Niektoré drahšie modely sú ideálne len na voľnočasové aktivity, iné verzie môžete používať aj na cestu do práce. V žiadnom prípade vám však motorka nenahradí auto a preto je aj investícia do nej značne problematická. Ako môžete efektívne financovať vašu novú motorku?

Pôžička na motorku/úver

Základnou možnosťou je zobrať si úver prostredníctvom banky alebo nebankovej spoločnosti. Obidve tieto možnosti sú populárne, pretože sa okamžite stávate majiteľom motorky a následne sa už len mesačne staráte o dostatočný príjem, aby ste mohli motorku splácať. Rovnako si môžete zobrať aj pôžičku na motorku, ktorá funguje na rovnakom princípe.

Ak chcete využiť úver alebo pôžičku, vždy sa obracajte na bezpečné a overené spoločnosti, ktoré poskytujú kvalitné služby. Väčšina pôžičiek je ohraničená vekom a môžete si vyberať ojazdené modely, rovnako ako aj nové motorky od rôznych značiek. Na pôžičky môžete využiť aj online spoločnosti, kde samotný proces vybavenia trvá omnoho kratšie ako prostredníctvom banky.

ako kúpiť motorku

Leasing

Leasing na motorku funguje na rovnakom princípe ako leasing automobilu. Oproti pôžičke môže byť v rámci niektorých spoločností problém výber, pretože nie všetky poskytujú možnosť výberu jazdeného modelu. Môžete si opäť vyberať aj rôzne druhy leasingu – operačný, finančný, či spätný. Vo všetkých prípadoch predstavuje základ vkladať vašu dôveru do spoločností, ktoré poskytujú bezpečné služby.

Výberom správnej leasingovej spoločnosti môžete získať aj služby preverenia vozidla pri jazdených modeloch. Rovnako takáto spoločnosť vybaví všetky náležitosti za vás, vďaka čomu je takýto nákup rýchlejší a jednoduchší.

Kúpa ojazdenej motorky

Kúpa ojazdenej motorky prostredníctvom bazárov je veľmi riskantná. Často sa takémuto spôsobu nakupovania hovorí aj „mačka vo vreci“, pretože absolútne neviete čo dostanete. Dôležité je samotnú motorku pred kúpou dôkladne preveriť, čo ale v tomto prípade nepredstavuje štandardný postup. Vždy tak teda kupujete len na základe vizuálu, ktorý sa dá veľmi ľahko oklamať.

motorka

Ak teda nemáte veľa skúseností s automobilmi, či motorkami, pri takomto spôsobe nákupu sa môžete veľmi ľahko oklamať. Ak máte možnosť dajte si motorku skontrolovať a pri prehliadke si poriadne preštudujte všetky doklady ale aj samotnú motorku. Určite choďte na skúšobnú jazdu a dôkladne sa pýtajte na všetky detaily a skontrolujte výbavu. Aj tak môžete zistiť, či majiteľ neklame.

Pridaj komentár

Top