You are here
Domov > Nezaradené > Ste v práci pripravení na letné horúčavy?

Ste v práci pripravení na letné horúčavy?

Podľa agentúry na ochranu životného prostredia sa odhaduje, že ročne zomrie viac ako 1300 zamestnancov na následky zranenia spôsobeného teplom. Čísla neklamú, preto ak vy alebo vaši spolupracovníci nie sú pripravení, teplo im môže spôsobiť vážne zranenia.

Ak potrebujete poradiť, ako tieto podmienky zvládnuť bez ujmy na zdraví, pokračujte v čítaní. Aj keď majú kvalitné planétové prevodovky v pracovnom procese svoj význam a silu, bez dostatočnej ochrany pred nepriaznivou situáciou neslúžia človeku naplno.

Ak chcete predísť chorobám súvisiacim s teplom, postupujte podľa týchto tipov

  • Pite vodu každých 15 minút, aj keď nemáte smäd!
  • Noste čiapku a svetlé oblečenie.
  • Oboznámte sa s príznakmi prehriatia organizmu a čo robiť v prípade núdze.
  • Sledujte ostatných spolupracovníkov.
  • Dbajte na pravidelné pauzy.

Teplotným stresom je ohrozený každý jeden zamestnanec. Pracovné prostredie s vysokou teplotou môže ohroziť aj tých najsilnejších pracovníkov, ktorým pri práci a ovládaní strojov pomáhajú napríklad aj pevné čelné prevodovky. Je dôležité si to uvedomiť a vždy prijať potrebné opatrenia, aj keď si myslíte, že vás teplo nemusí ovplyvniť. Je lepšie byť v bezpečí ako neskôr ľutovať to, čo sa už nedá zmeniť.

Používajte ochranné pracovné prostriedky

Sú súčasťou prevencie a dobrej bezpečnosti pri práci v náročných podmienkach. Chránia vás nielen pred teplom, ale aj nebezpečnými toxickými látkami. Pomáhajú v lepšom výkone a produktivite, bez ohrozenia na zdraví.

Vetrajte

Optimálna klíma a čerstvý vzduch sú základné podmienky pre život ľudí na zemi. O nič menej dôležité nie sú ani v práci a pri vysokých horúčavách. Pomôcť by mohla klíma alebo pravidelné vetranie. Nezabudnite to kombinovať s dostatočným pitným režimom a určite prácu zvládnete bez problémov.

Pridaj komentár

Top