You are here
Domov > Nezaradené > Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali počas leta v interiéri dýchateľný vzduch?

Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali počas leta v interiéri dýchateľný vzduch?

Aj keď je už koniec júna, zatiaľ sa u nás typické letné teploty príliš dlho neudržali. Meteorológovia hovoria, že toto leto bude horúce.

Ak chcete mať počas leta v domácnosti dýchateľný vzduch, máme pre vás tipy, čo urobiť, aby vás horúčavy v interiéri moc netrápili.

Vetranie zavčas ráno

Veľmi dôležité je v letných horúčavách vyhnúť sa celodennému vetraniu. Ak budete mať počas dňa otvorené okno, všetok teplý vzduch tak budete púšťať do interiéru, čím sa začne zvyšovať aj interiérová teplota. Ak chcete vetrať, vetrajte vždy len zavčasu ráno (ideálne okolo 5.-6. hodiny ráno). Ak vstávate v takomto čase, nebude to pre vás problém. Ak ale nie, odporúčame potom otvoriť tak okolo 7. hodiny ráno okná dokorán.

Dávajte pozor hlavne na prievan. Ak hrozí prievan, odporúčame vám otvoriť okná, ale zatvoriť všetky interiérové dvere tak, aby nevznikal prievan. Ľahko by sa mohlo stať, že by vám prievan zhodil z parapiet kvetináče s kvetmi.

Použite tieniacu techniku ako ochranu pred slnečnými lúčmi

Akonáhle vyvetráte, je veľmi dôležité zatiahnuť závesy, žalúzie, alebo rolety tak, aby do interiéru neprenikali neželané slnečné lúče. Ak aj plánujete nechať v jednej miestnosti odostreté, odporúčame zavrieť dvere, aby teplejší vzduch neprenikal do iných miestností. Platí to najmä v kuchyni, pretože pri príprave jedál potrebujeme viac svetla, no zároveň varením miestnosť prehrievame.

Obmedzte varenie teplých jedál na minimum

Ak chcete mať v interiéri dýchateľný vzduch, odporúča sa obmedziť varenie teplých jedál na minimum. Ak máte terasu, letnú kuchyňu, či balkón, pripravujte si teplé jedlá práve tam. Na balkóne a terase môžete grilovať a v letnej kuchyni dokonca aj variť.

Obmedzenie varenia teplých jedál ochráni miestnosť pred prehrievaním a doma sa počas tropických letných dní nebudete potiť.

Zdroj obrázka:

Autor:  liatris / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top