You are here
Domov > Peniaze a cestovanie > 6 dôvodov, prečo sa vám toto leto oplatí ísť do Egypta

6 dôvodov, prečo sa vám toto leto oplatí ísť do Egypta

Napriek tomu, že vyhliadky na cestovanie nie sú aktuálne príliš priaznivé, situácia sa určite zlepší a o niekoľko týždňov vás opäť bude lákať, užiť si na dovolenke v exotike pár príjemných dní. My by sme vám odporučili naplánovať si výlet do Egypta, krajiny večného slnka a krásnych pláži, ktoré si zamilujú aj vaše deti.

Aby toho ale nebolo málo, máme pre vás 6 dôvodov, prečo si vybrať za dovolenkovú destináciu v tomto roku páve Egypt. Prečítajte si ich a vyčkajte na výhodný last minute.

  1. V horúcich púšťach Egypta trvajúcich viac ako 40 storočí sa nachádzajú veľké pamiatky – strážcovia tisícročnej histórie ľudstva. Cheopsova pyramída je jediný zázrak sveta, ktorý prežil dodnes. Okrem čínskeho múru ide o najväčšiu budovu, akú kedy človek postavil.
  2. Romantický výlet po Níle – najdlhšia rieka na svete vás „uchváti“. Na pohodlných motorových lodiach, predstavujúcich 4-5-hviezdičkové hotely s reštauráciami, barmi, bazénmi, diskotékami a zábavou, sa môžete vydať na plavby plné romantiky po Níle, vychádzajúce z veľkých afrických jazier. Počas plavby navštívite pamiatky starovekej civilizácie na brehu Nílu a uvidíte tiež jednu z najkrajších štruktúr na svete – priehradu Asuán.
  3. Leto v zime. Postará sa o správnu podporu vitamínov, vďaka čomu budete po 2-3 dňoch pobytu v Egypte cítiť nárast sily a energie. Niet divu! Bonusom, okrem slnečných lúčov,  bude aj vždy čerstvé ovocie.
  4. Prázdniny pri Červenom mori – je to jedno z najekologickejších morí na svete! Červené more je jedinečné a neuveriteľne bohaté na podmorský svet. Dokonale čistá voda vám umožní obdivovať neuveriteľne krásne koralové útesy a faunu Červeného mora, ktoré je rozmanité vo farbách, tvaroch a veľkostiach.
  5. Po zoznámení sa so skutočnou vodnou fajkou v Sharm el Sheiku alebo v dovolenkovej Hurghade sa budete cítiť ako súčasť egyptskej kultúry a voňavého ducha starovekého Egypta.
  6. Nádherný pobyt pre deti. Vynikajúce piesočné pláže, teplé more, jemné slnko poskytne vám a vašim deťom to najväčšie pohodlie. Vodné športy, špeciálne bazény, kde je voda vždy teplá, detské kluby s animátormi a 350 dní slnka v roku vám budú vyhovovať.

To všetko je nezabudnuteľná dovolenka v Egypte, na ktorú sa práve teraz môžete študovaním krás tejto oblasti pripraviť.

Pridaj komentár

Top