You are here
Domov > Zdravie a štýl > 6 letných vzdelávacích aktivít pre deti akéhokoľvek veku

6 letných vzdelávacích aktivít pre deti akéhokoľvek veku

aktivity

Bez ohľadu na to, koľko rokov má vaše dieťa, ako správny rodič by ste ho mali neustále podporovať a nabádať na ceste sa vedomosťami. Leto je najmä o zábave, grilovaní a stanovačkách, ale prečo by tieto činnosti nemohli byť zároveň aj vzdelávacie? Vaše dieťa môže získať cenné vedomosti a užiť si pri tom kopu zábavy a nádhernú letnú sezónu. Tieto neuveriteľné (a finančne nenáročné) letné vzdelávacie aktivity sú zaujímavé a zábavne ako pre dieťa, tak pre rodiča. Takže, ak si najbližšie nebudete vedieť poradiť s prázdninovými aktivitami, vyskúšajte niečo z nášho zoznamu.

  1. ČÍTANIE

Samozrejme, že čítanie je najúčinnejšou vzdelávacou aktivitou pre deti, ktoré rady čítajú. Čítanie kníh doma osamote by sa im mohlo zdať nudné, ale čítať knihy v knižnici by ich mohlo lákať oveľa viac. Rodičia by mali deti začať viesť ku knihám hneď, ako je to možné. To však neznamená, že im máte kupovať množstvo kníh, stačí ak spolu strávite nejaký čas čítaním kníh vo vašej miestnej knižnici.

 

  1. VYCHUTNAJTE SI KRÁSY PRÍRODY

Často počujeme deti hovoriť: „To je ale hrozné počasie. Je zbytočné pozerať sa na hviezdy alebo vtáky. Stráviť deň v parku je len strata času.“  Nemôžeme z toho však viniť deti. Rodičia by však mali učiť svoje deti milovať krásy prírody. Táto skvelá letná sezóna by mala naučiť láske k prírode. Okrem toho by mali vedieť oceniť zvieratá aj hmyz.

 

  1. ZÁHRADKARČENIE

Keď ste boli ešte deti, určite ani vám babičky nechceli dovoliť pomáhať v záhradke. Táto aktivita vraj nie je pre deti. Mamy by však na to mali mať iný pohľad a svoje deti by mali zapájať do všelijakých aktivít. Naučiť ich, ako sa sadí a pestuje ovocie a zelenina. Pre deti bude čas strávený v záhrade určite zábavný a zaujímavý. Za túto lekciu vám budú určite vďačné. Ak máte záhradu, dovoľte vášmu dieťaťu robiť veci spolu s vami. Naučia sa nielen záhradníckym zručnostiam, ale priučia sa aj zdravej výžive.

 

  1. CVIČENIE

cvicenieExistuje veľa spôsobov ako cvičiť najmä počas letných mesiacov. Beh, jogging, plávanie, drepy, skákanie cez švihadlo, výpady a pešia turistika sú snáď najprístupnejšími možnosťami. Majte však na pamäti, že cvičíte s vaším dieťaťom a preto by ste to nemali preháňať. Deti by mali vedieť, že cvičenie a dravá výživa sú kľúčom k zdravému a dlhému životu. Mnohé rodiny patria medzi milovníkov túry, pretože ich deti tak majú možnosť vidieť nové rastliny, hmyz, vtáky a niekedy aj zvieratá.

 

  1. NAKUPOVANIE

Môže to znieť smiešne, no existujú ľudia, ktorí sa boja nakupovania, aj keď sú už dávno dospelí. Ich rodičia ich nakupovať nebrávali a prízvukovali im, že nakupovanie je ťažká a zodpovedná úloha, ktorá nie je pre nich. Potom tento strach prekonajú len veľmi ťažko. Nakupovanie s deťmi je síce veľká výzva, ale nikdy nie je príliš skoro na to, aby ste začali svoje deti nakupovať skromne a rozumne hospodáriť s peniazmi

 

  1. ZA POZNANÍM DO MÚZEÍ

V súčasnej dobe nie sú múzeá populárne tak, ako boli pre 10-20 rokmi. Sú to však skvelé miesta, ktoré vám pomôžu naučiť vaše dieťa mnohým zaujímavým veciam. Od histórie, cez vedu, architektúru, až po umenie a hudbu. Táto aktivita je ideálna na daždivé dni a vhodná je pre všetky vekové kategórie. Mnohé múzeá sú dokonca zadarmo, takže na vzdelanie ani nemusíte minúť veľa peňazí.

 

Ak ukážete na správny príklad, oveľa ľahšie naučíte vaše dieťa aktívnemu, zdravému životu so záľubou k čítaniu a prírode. Tieto vzdelávacie aktivity sú ideálne na dni, kedy je potrebné, aby sa vaše deti zabávali bez míňania peňazí. Pamätajte si, že čas strávený s rodinou nie je o peniazoch. Je o tom, že ste všetci spolu. Máte ďalšie nápady na vzdelávacie aktivity? Podeľte sa s nami o ne v komentári.

Pridaj komentár

Top