You are here
Domov > Nezaradené > Vyberte si na plánovanú dovolenku dva najkrajšie ostrovy v Stredozemnom mori

Vyberte si na plánovanú dovolenku dva najkrajšie ostrovy v Stredozemnom mori

Neviete si vašu letnú alebo najbližšiu dovolenku predstaviť bez čistého mora, nádherných pláží a krásneho prostredia? V tom prípade vám odporúčame navštíviť dva najkrajšie ostrovy v Stredozemnom mori.

Poďme sa spoločne pozrieť na benefity, ktoré nám Mallorca a Sardínia ponúkajú.

Čo môžete očakávať od dovolenky na Mallorce?

Mallorca je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií ľudí z celého sveta, pretože okrem úchvatnej prírody, krásnych pláží a tyrkysovo modrého mora, vás zaujme aj kulinárskymi skvostami, pulzujúcim nočným životom a teplom.

Každý, kto túži po príjemných teplotách a čistom slnku, je na Mallorce na správnom mieste. Pretože práve tu si môžete užívať nádherné letné teploty od apríla do konca októbra. Zimné mesiace vysnívaného Baleárskeho ostrova sú navyše príjemne mierne, takže krásy ostrova môžete objavovať aj teraz. Stačí si pre takúto nádhernú dovolenku na Mallorce rezervovať vhodný termín a v práci oznámiť, že cestujete za oddychom.

Fantastická prírodná krajina triumfuje veľkolepými horami, krásnymi plážami a stredomorskou flórou. Nechajte sa popri tom rozmaznávať malorskými lahôdkami a špecialitami, ktoré vám miestni ponúkajú v tej najvyššej kvalite, pretože si hostí vážia!

Prečo navštíviť Sardíniu?

Takmer po celý rok slnečná Sardínia je často definovaná ako malý raj uprostred Stredozemného mora. Jeho znakom sú pobrežia a biele pláže ostrova, no má nespočetné množstvo tvárí a miest, ktoré sa oplatí objaviť.

Súostrovie La Maddalena, ktoré tvorí sedem hlavných ostrovov, je peknou pamiatkou svetového dedičstva UNESCO na Sardínii. Voda je tu priezračná a čistá, takže rok čo rok priťahuje množstvo šnorchlistov, ktorí hľadajú nedotknuté morské dno v Stredozemnom mori.

Záliv Orosei, v centrálnej oblasti východného pobrežia Sardínie, je jedným z najkrajších kútov tejto oblasti. Preslávila ho Grotta del Bue Marino so stalaktitmi a stalagmitmi, ktoré sa odrážajú vo vode a ponúkajú návštevníkom nevšednú hru svetla. Záliv zahŕňa miesta známe svojimi gastronomickými produktmi, remeselnými výrobkami a archeologickými náleziskami.

Na svoje si teda na takejto dovolenke prídu naozaj všetci. Tak sa o tom presvedčte.

Zdroj obrázka:

1. CoolR/Shutterstock.com

2. Kate1990/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top