You are here
Domov > Nezaradené > Naplánujte si pár dní voľna na oddych a relax v prírode

Naplánujte si pár dní voľna na oddych a relax v prírode

Väčšina z nás sú deti betónu a asfaltu. Naši predkovia sa chceli skryť pred nepriateľskou prírodou a vytvorili si na to štruktúry, ktoré im dodávali bezpečie. Vďaka tomu sme dobyli prírodu, ale zároveň sme zabudli, že práve odtiaľ sme vyšli a potrebujeme ju na život ako soľ.

A aj náš zoznam výhod pobytu v prírode vás o tom presvedčí.

Budete vitálnejší

Pod pojmom vitalita sa rozumie emocionálna sila a ohľaduplnosť tvárou v tvár vnútorným a vonkajším nepriazniam. Preto, ak chcete byť odolnejší a mať viac vitality, choďte do prírody. Už pár minút alebo dlhodobejšia dovolenka v obklopení tohto prirodzeného prostredia vám prospeje. Naša vlasť má na tento druh relaxu tie najlepšie podmienky, tak prečo to nevyužiť. Spojte to s pekným ubytovaním v Oščadnici a uvidíte, že sa vám a vášmu telu uľaví.

Podporíte svoju imunitu

Pomocou série štúdií vedci zistili, že keď ľudia trávia čas vonku – v lesoch, parkoch a na iných miestach s množstvom stromov, zlepšujú si imunitný systém. Jedným z dôvodov sú fytoncídy, vzdušné chemikálie, ktoré rastliny uvoľňujú, aby sa chránili pred rozpadom a hmyzom, a ktoré prospievajú aj ľuďom.

Štúdie tiež preukázali, že keď človek žije v prírode, má nižšiu koncentráciu kortizolu, stresového hormónu, nižšiu srdcovú frekvenciu a krvný tlak.

Aj to sú veľmi dobré dôvody na to, aby ste si vybrali peknú chatu v Oščadnici na prežitie príjemných chvíľ v krásnom prostredí plnom pozitívnej energie.

Podporíte tvorbu vitamínu D

Keď slnečné svetlo dopadne na pokožku, vyvolá tvorbu a aktiváciu vitamínu D. A výskumy ukazujú, že práve ten pomáha predchádzať osteoporóze a rakovine, či oslabeniu imunity.

Potrebné množstvo slnečného žiarenia však závisí od odtieňa pokožky. Ľudia so svetlou pokožkou potrebujú minimálne 10 minút slnečného žiarenia denne, zatiaľ čo tí tmavší môžu potrebovať 15 – 20 minút.

Tak si užívajte prírody čo najviac a budete fit.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top