You are here
Domov > Nezaradené > Najlepšia a dlhodobá ochrana vašej podlahy

Najlepšia a dlhodobá ochrana vašej podlahy

Pravidelné čistenie podláh je zárukou čistoty a spoľahlivého spôsobu zbavenia sa škodlivých mikróbov a prachu a zaistenia príjemnej a zdravej atmosféry vo vašej domácnosti. Aby vám ale takéto čistenie nezabralo veľa času, povieme vám, ako na to.

Nie vždy je to len o náročnom drhnutí povrchov, ale pravidelnosti a správnych doplnkoch.

Rozhodujúce slovo má materiál

Napriek tomu, že moderné laminátové a vinylové podlahy dokážu skvele alternovať akýkoľvek materiál, predsa len sa nájdu ľudia, ktorí vo svojom dome uprednostnia kvalitné drevené parkety. V takomto prípade je treba použiť aj adekvátnu starostlivosť.

Tu sa rozhodne oplatí používať viac vysávač a potom využiť mokré čistenie s mopom, ktorý je z mikrovlákna, aby neostali na podlahe šmuhy.

Ani pri laminátových a vinylových podlahách by ste však nemali uprednostniť mokré čistenie pred suchým. Nie vždy sa dokonale zbavíte prachu a nečistôt. Tak na to myslite.

Aký čistiaci prostriedok použiť?

Najlepšie ten, ktorý je na konkrétny typ podlahy určený, aby ste jeho silným chemickým zložením drevo alebo krásne parkety Herringbone nepoškodili. Veľmi dobrým pomocníkom nielen v kuchyni a pri príprave jedál, je napríklad ocot, ktorý povrchy aj dobre dezinfikuje. Podobnú funkciu má aj pár kvapiek citrónovej šťavy vo vedre s vlažnou vodou, ktorá priestor aj príjemne prevonia.

Veľa záleží od konkrétnej miestnosti

Napríklad v kuchynskej časti, ako v najviac znečistenom priestore, pred mokrým čistením dôkladne pozmetajte všetok drobný a potravinový odpad. Ak je to potrebné, mali by ste pred dôkladným vyčistením podlahy namočiť suché alebo mastné nečistoty na povrchu podlahy rozprašovačom.

Najdôležitejšie ale je, predchádzať neustálemu čisteniu dodržiavaním poriadku a nevstupovať do bytu alebo domu v topánkach, na ktorých sa zachytáva veľmi veľa špiny, prachu a vírusov. Tak na to myslite a podlahu pravidelne čistite.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top