You are here
Domov > Šport a technológie > Minibager: prenájom alebo kúpa?

Minibager: prenájom alebo kúpa?

Minibager: prenájom alebo kúpa?

Minibager je stroj, ktorý patrí medzi veľmi obratných, no zároveň aj nesmierne výkonných pomocníkov. Je preto často využívaný v širokom spektre projektov, zahrňujúcich rekonštrukciu, či úpravu väčších plôch. Vďaka úspornej veľkosti a gumeným pásom sa s ním dá pracovať prakticky kdekoľvek. Veľmi často si ľudia prenajímajú minibager na realizáciu výkopových prác, prípadne rozmýšľajú nad jeho kúpou. Je výhodnejšie si kúpiť minibager alebo si ho len prenajať na určitý nevyhnutný čas?

Prenájom

Prenájom minibagra sa dá realizovať prostredníctvom mnohých spoločností. Často tiež máte možnosť využiť aj služby výkopových prác, kedy vám priamo pracovník odvedie všetku prácu. Je to cenovo náročnejšie, no často je to omnoho rýchlejšie a precíznejšie. Požičiavané minibagre sú v dobrom stave, niektoré sú dokonca vybavené elektrocentrálou, vďaka čomu sa dajú obsluhovať pomocou diaľkového ovládača. Prenájom minibagra môže byť na jeden deň, prípadne aj viacero dní, podľa preferencií danej spoločnosti, ale aj vyťaženosti jednotlivých strojov.

minibager

Kúpa

Minibager je stroj, ktorý sa môže hodiť na množstvo prác a dokáže vám naozaj veľmi uľahčiť tvrdú prácu. Kúpa takéhoto bagra sa určite oplatí stavebníckym firmám, keďže vďaka praktickému prevedeniu sa tieto stroje dokážu dostať až úplne k domu a tak sa podieľať na všetkých stavebných prácach. Na začiatok predstavuje takáto kúpa väčšiu investíciu, no pre firmy, ktoré používajú služby minibagra pravidelne je určite docenená. Cena minibagra sa odvíja od výrobcu, prevádzkovej hmotnosti, typu motora a tiež aj výbavy. Určite je dôležité si pri výbere nechať poradiť, keďže ide o stroj, ktorý musí spĺňať určité požiadavky.

Vo všeobecnosti je prenájom na občasné práce veľmi dobrou alternatívou, keďže spoločnosti poskytujú kvalitné stroje. Kúpa je skvelou investíciou pre stavebné firmy, ktoré sa dlhodobo venujú terénnym prácam a výkopovým prácam v súvislosti s výkonom ich pracovnej činnosti.

Pridaj komentár

Top