You are here
Domov > Peniaze a cestovanie > Náučné chodníky na Slovensku

Náučné chodníky na Slovensku

Náučne chodníky na Slovensku

Náučné chodníky sú skvelou formou prepojenia vzdelávania s pobytom v prírode a zdravým pohybom. Sú skvelou formou aktivity pre malých aj veľkých a prinášajú nové informácie, rovnako ako aj pobyt v nádhernej slovenskej prírode. Tieto turisticko-náučné trasy poukazujú na raritné zaujímavosti daných lokalít a môžu byť rôznej náročnosti. Rovnako môžu obsahovať rôzne zaujímavé pamiatky, ktoré sú príslušne označené informačnými panelmi. Ide teda o veľmi dobrý zdroj informácií, fungujúci na základe reálneho vizuálneho podnetu, vďaka čomu sú informácie oveľa lepšie zapamätateľné.

Výbava na náučné chodníky by mala obsahovať kvalitnú turistickú obuv, oblečenie vhodné na turistiku a predovšetkým chuť sa učiť a dobrú náladu. Náučné chodníky sú skvelou formou prirodzeného pohybu a pobytu v prírode často aj s najmenšími členmi rodiny.

Kde hľadať náučné chodníky?

Náučné chodníky môžete hľadať priamo v databáze na stránke naucnechodniky.eu. Tento portál je veľmi prehľadný a združuje náučné chodníky v rámci celého Slovenska. Databáza je zároveň neustále aktualizovaná, aby ste mali vždy aktuálne informácie. V databáze môžete vyhľadávať podľa krajov, či prírodných celkov. Vyhľadávanie je možné aj pomocou filtra. Takto sa môžete jednoducho dostať k informáciám ohľadom náučných chodníkov vo vašom okolí a rovnako si nájsť množstvo skvelých tipov na výlet.

prechádzka

Tipy na náučné chodníky pre malých turistov

Rozprávkový chodník škriatka Mikluša je ideálnym náučným chodníkom pre malých turistov. Nachádza sa v Miklušovciach a jeho dĺžka je 5 km, čo vám zaberie približne 1,5 hodiny. Na tomto náučnom chodníku sa deti vyberú na túru lesom, ktorej cieľom je hľadať škriatka Mikluša, ktorý sa považuje za zakladateľa dediny. Informačné panely na tomto náučnom chodníku rozprávajú množstvo zaujímavých príbehov práve o škriatkovi Miklušovi. Tieto príbehy sú doplnené o zaujímavé hádanky, ktoré udržiavajú detskú pozornosť a obozretnosť počas celej trasy náučného chodníka. Ide o ideálnu prechádzku pre vás a vaše ratolesti, na ktorej môžu stretnúť množstvo magických rozprávkových bytostí.

Druhou skvelou náučnou prechádzkou pre deti je Svištia krajinka. Ide o náučný chodník v Skalnatom plese pod Lomnickým štítom, ktorý zvládnete prejsť za hodinku. Predstavuje nie súvislú trasu, ale ohradený areál poskytuje pre deti množstvo preliezačiek, drevených sôch tatranskej fauny. Zároveň je tento areál doplnený o množstvo informačných panelov s konkrétnymi informáciami o rôznych typických zvieratách Vysokých Tatier. Na záver si naučené vedomosti môžu overiť v hádankách.

Máte radi náučné chodníky? Máte tipy na nejaké bezkonkurenčne najlepšie? Podeľte sa s nami o vaše tipy v komentároch!

Pridaj komentár

Top