You are here
Domov > Nezaradené > Užite si dovolenku na Liptove

Užite si dovolenku na Liptove

Rozhodli ste sa tráviť dovolenku alebo aspoň víkend na Slovensku? Liptov vám ponúka krásnu prírodu, apartmány Jasná, adrenalín, vodu a zábavu. Stačí si nájsť ubytovanie Liptov a vychutnať si jedinečnosť a nádheru tohto regiónu.

Šport a adrenalín

Patríte k ľudom, ktorí nevedia obsedieť a potrebujú aktivity? Počas dovolenky si môžete vyskúšať lukostreľbu, paintball, splavonanie divokých riek, rafting, adventures golf či jazdu na motokárach.  V zime na vás čaká skvelá lyžovačka v Jasnej, túru na Chopok môžete absolvovať aj v lete. Určite sa oplatí nájsť si ubytovanie na Liptove na niekoľko dní, aby ste si okrem týchto aktivít stihli aj oddýchnuť.

Relax na Liptove

Relax a zábavu pri vode nájdete v aquaparku aj na Liptovskej Mare. Liptovská Mara má svoju dlhú históriu a dnes tu nájdete aj množstvo atrakcií ako surfovanie, člnkovanie či windsurfing. Pre tých čo potrebujú „vypnúť“ sa hodia skôr kúpele v Lúčkach alebo v Bešeňovej.

Historické pamiatky

Tento kraj sa samozrejme pýši aj viacerými historickými pamiatkami. Spomenúť musíme kaštiele, ktoré sa nachádzajú v Okoličnom, Palúdzke a Madočanoch. V obci Černová zasa nájdete viacero pamiatok na Černovskú masakru zo začiatku 20. storočia. Krásny gotický kostol môžete navštíviť v Ludrovej. Kus histórie obklopenej prírodou nájdete aj v Kvačianskej doline, konkrétne v areáli ľudových technických stavieb.

Ubytovanie na Liptove

Keďže Liptov je obľúbená oblasť nie je problém nájsť tu ubytovanie v luxusnom hotely, drevenici aj autocampingu. Obľúbené sú apartmány Jasná, ktoré poskytujú komfort pre celú rodinu alebo partiu priateľov. Samozrejme sa dá nájsť aj cenovo veľmi dostupné ubytovanie, ktoré je výhodné ak si na luxus nepotrpíte a chcete tráviť väčšinu času mimo ubytovacieho zariadenia. Obvykle ide o priváty, chaty či apartmány, ktoré sú od najobľúbenejších lokalít vzdialené niekoľko kilometrov.

Pridaj komentár

Top