You are here
Domov > Zdravie a štýl > Ako zastaviť štikútanie?

Ako zastaviť štikútanie?

Ako zastaviť štikútanie?

Štikútanie môže byť rušivé a nepríjemné, môže zapríčiniť nevoľnosť a zvracanie. Štikútanie je zapríčinené kŕčmi, ktoré sa vyskytujú po pití sódy, alkoholu, jedení rýchlej stravy, zmenách teploty, pri vzrušení. Často trvá menej ako jednu hodinu a vytráca sa pomaly. Sú nejaké metódy, ako odstrániť štikútanie a tými sú pitie vody alebo zadržanie dychu.

Ak sa štikútanie objaví len raz za čas a nie na dlho, netreba mu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Stačí vyskúšať niektoré z našich metód a jednoducho sa ho zbaviť. Pokiaľ však trvá dlhodobo môže byť signálom vážneho zdravotného problému ako napríklad zápal pečene, či žalúdočný vred a v tomto prípade by ste mali určite navštíviť lekára.

Tu sú aj nové metódy na odstránenie štikútania. Všetko, čo potrebujete urobiť je pritlačiť na štyri miesta na vašom tele.

Bod na tvári

Pritlačte svoj prst na miesto medzi hornou perou a nosom. Nechajte prst pritlačený počas 30 sekúnd.

Bod na hrudi

Lokalizujte kosť na hrudi, ktorá je prepojená s rebrami. Keď ju nájdete, nahmatajte si časť, ktorá končí. Netlačte príliš a dlhšie ako 30 sekúnd.

Bod na bruchu

Nahmatajte si bod medzi pupkom a pohlavnou kosťou. Pritlačte si na túto líniu prstami. Pritlačte prstami a držte 30 sekúnd.

Bod na ruke

Zovrite päsť a zbadáte dve biele miesta na zápästí. Bod zatlačenia sa nachádza dva palce nad zápästím. Na bod tlačte počas 30 sekúnd.

štikútanie

Prečo sa objavuje štikútanie?

Štikútanie sa objavuje pri nevhodne zvolenom tempe pri jedení. Zvlášť napríklad, keď prehĺtame veľké množstvo súst za sebou. Tiež sa však môže objaviť aj po vypití studenej vody, či alkoholu. Tento mimovoľný svalový kŕč navyše často sprevádza nepríjemný zvukový prejav, ktorý je výsledkom narážania vzduchu na hlasivky.

Pridaj komentár

Top