You are here
Domov > Zdravie a štýl > Táto bylina zlikviduje chuť na nikotín, pomôže pri chudnutí a bojuje s cholesterolom!

Táto bylina zlikviduje chuť na nikotín, pomôže pri chudnutí a bojuje s cholesterolom!

Táto bylina zlikviduje chuť na nikotín, pomôže pri chudnutí a bojuje s cholesterolom!

Nikotín je látka, ktorá fajčiarov núti neustále siahať po cigaretách. Ide o vysoko návykovú drogu, ktorá je však legálne používaná v rámci celého sveta. My vám prinášame typ na bylinku, ktorá skvele účinkuje pri liečbe diabetu, hypertenzie a nadváhy.

Najčastejším problémom fajčiarov, ktorí chcú s fajčením prestať je skutočnosť, že priberú na váhe. Avšak, nie je žiaden dôvod na znepokojenie. Neváhajte prestať fajčiť a nestresujte sa z priberania.

Stévia vás zbaví chuti na nikotín

Stévia je bylina, ktorá pochádza z čeľade chryzantém, pôvodne z Paraguaja, v ktorom sa už stáročia používa ako prírodné sladidlo. Je to skvelý nástroj proti obezite, pomôže dokonca vyliečiť cukrovku a vysoký krvný tlak. Tiež má dobré účinky aj pokiaľ sa chcete vyhnúť alkoholu.

Môžete ju tiež použiť aj ako masku pri starostlivosti o pleť, pretože ju vyživuje a po jej použití budú vrásky do značnej miery vyhladené. Stévia môže byť tiež použitá v boji s akné a funguje aj proti dermatitíde. Stéviu zoženiete vo forme suchých listov, ako zelený alebo biely prášok, alebo ako kvapalinu. Nevyžaduje si veľkú starostlivosť, takže si ju pokojne môžete zasadiť do záhrady.

Ako pestovať stéviu?

stevia

Stévia je rastlina, ktoré môže rásť aj v našich podmienkach. Ide o trvácnu rastlinu, ktorá má rada veľa slnka a neprežije v mrazivých podmienkach. Pri pestovaní používajte kvalitné zalievanie pôdy, aby mala rastlina dostatok vlhkosti. Polievať ju treba podľa toho v akom stave je pôda, vždy pri suchej pôde ju treba poliať.

Stévia kvitne na jeseň malými bielymi kvietkami. Ostrihaním kvietkov rozšírite množstvo listov. Listy sú sladšie na jeseň, no rastlina chutí oveľa lepšie pred tým ako začne kvitnúť. Listy si môžete vysušiť, aby ste ich mohli používať aj po dlhšiu dobu. Ale pozor listy nikdy nesušíme na priamom slnku, potrebujú chládok a byť rozprestrené na tkanine.

Pridaj komentár

Top