You are here
Domov > Zdravie a štýl > 10 inšpirujúcich spôsobov, ako sa nenechať odradiť od chudnutia

10 inšpirujúcich spôsobov, ako sa nenechať odradiť od chudnutia

Vo svete plnom rýchlych tipov na diéty, ľuďom často uniká, že chudnutie funguje úplne inak Pokrok môže byť naozaj úplne pomalý. Koniec koncov, rovnako je aj ťažké držať sa predurčeného jedálnička, keď všetci naokolo využívajú rýchle občerstvenia a polotovary. No aj napriek tomu, nestrácajte nádej! Akonáhle si stanovíte svoj cieľ, usilujte sa o jeho naplnenie každým dňom. Vyskúšajte naše motivačné tipy:

  1. Úbytok hmotnosti nikdy nie je bleskový!

Účinok rýchlej diéty vydrží naozaj málokedy. Ak priberáte na váhe behom niekoľkých rokov, vaše telo začne považovať túto hmotnosť za predvolenú hodnotu. Pri pokuse o získanie hmotnosti pod túto úroveň, môže vaše telo začať odolávať a môže trvať mesiace, kým si telo prispôsobí tejto novej úrovni. Ak nechcete schudnúť rýchlo, ale efektívne, pamätajte si, že tento proces si vyžaduje svoj čas.

 

  1. Za jeden povraz spolu s priateľmi…

Môže to byť skvelý spôsob, ako pozdvihnúť vašu morálku, získať motiváciu spolu s priateľom, ktorý sa do chudnutia pustí spolu s vami. Môžete si porovnať poznámky, poľutovať sa navzájom, alebo sa spolu tešiť, či spoľahnúť sa jeden na druhého. Dôležité je to najmä vtedy, keď sa jeden z vás chce vzdať. Nehľadajte však niekoho, kto je motivovaný menej ako vy.

 

  1. Veľká prísnosť sa nevypláca

Čím viac si zakazujete nezdravé potraviny, tým ťažšie sa vyrovnáte s malými pokrokmi. Ak chcete myslieť aj naďalej pozitívne počas tohto behu na dlhú trať, mali by ste poľaviť. Pokojne si môžete z času na čas dopriať zopár svojich obľúbených jedál, ale s rozumom.

 

  1. Nestanovujte si nesplniteľné ciele

Čím viac kíl budete chcieť zhodiť naraz, tým dlhšie bude tento proces trvať. A v dôsledku toho stratíte dávku svojho optimizmu. Pol kila týždenne nie je až tak ťažko dosiahnuteľný cieľ. Stanoviť si malý cieľ je osvedčená technika, ako byť fit bez toho, aby ste poškodili vaše zdravie.

 

  1. Všetko je o dosiahnuteľných míľnikoch

Ak chcete stratiť niekoľko desiatok kíl, proces chudnutia môže trvať aj viac ako rok, kým dosiahnete vytúženú úroveň. Čakanie môže byť naozaj náročné, a preto je skvelým nápadom stanoviť si isté medníky. Oslavujte zakaždým, keď schudnete napríklad 5 kíl.

 

  1. Neporovnávajte sa s ostatnými

Skutočne nie je žiadnou výhrou porovnávať sa s ostatnými ľuďmi. Môže sa vám zdať, že nerobíte takmer žiadne pokroky. Je dôležité stanoviť si vlastné ciele a posúdiť sa sama so sebou skôr, než sa začnete porovnávať s ostatnými.

 

  1. Nevážte sa každý deň

Chudnutie je precízna veda. Aj keď budete celý týždeň tvrdo makať, nemusíte schudnúť ani gram. Váženie potom často končí sklamaním. Ak chcete aby vaša nálada zostala pozitívne naladená, skúste sa vážiť maximálne dvakrát mesačne. S dosiahnutými výsledkami určite príde oveľa väčšia spokojnosť.

 

  1. Upracte si jedálniček

Je veľmi ťažké držať diétu, ak vám táto strava vôbec nechutí. Ešte predtým, než sa pustíte do chudnutia je dôležité, zostaviť širokú škálu potravín rôznych chutí, ktoré sú povolené. Je skvelý nápad vyskúšať širokú škálu chutného ovocia, zeleniny, smoothies… Určite nenastúpi taká veľká zúfalosť, ako keď musíte dookola jesť stereotypné a nudné jedlá.

 

  1. Neobviňujte sa

Vina je naozaj konštruktívna emócia, ale mnoho ľudí si ju nepripúšťa a aj vďaka tomu sa v živote presadia na predurčenú priečku. Vina skôr citovo ničí a neustále pripomína, že už sa nič nedá robiť, pretože sme spravili chybu. Ak opakovane porušujete pravidlá vášho jedálnička je dôležité priznať si chybu, ale je tiež nevyhnutné ísť ďalej! Takýmto občasným prehreškom sa však nevyhnete ani pri najsvedomitejšom prístupe k diéte.

 

  1. Pripravte si podrobný graf vášho pokroku

Ak podrobne nesledujete všetko čo robíte, pri záverečnom vážení by ste mohli prehliadnuť váš obrovský pokrok. Mali by ste sa pokúsiť zaznamenať každé jedno váženie na grafe. Po niekoľkých mesiacoch uvidíte váš postup, ktorý vás namotivuje a posunie ďalej.

Mnoho ľudí sa roky trápia s rôznymi diétami za účelom schudnúť. Je prirodzené, stratiť motiváciu, ak roky nemôžete dosiahnuť svoj cieľ a miniete pri tom kopu peňazí. V takom prípade je múdre poradiť sa so svojím lekárom, alebo nájsť odborného poradcu. Aj keď je veľmi dôležité pozerať sa na chudnutie optimisticky, nestraťte pri tom zdravý rozum!

Pridaj komentár

Top