You are here
Domov > Šport a technológie > Spôsoby, ako chrániť svoje auto pred krádežou

Spôsoby, ako chrániť svoje auto pred krádežou

Vlna krádeží automobilov v posledných rokoch narastá. Kúpa nového vozu je však nákladná záležitosť, preto ochrana a bezpečnosť sú veľmi dôležité. Čo ale robiť, aby ste ochránili svojho milovaného „železného tátoša“?

Zabezpečte si lepší alarm

Väčšina majiteľov automobilov, dokonca aj drahých značiek, túto primitívnu radu zanedbávajú, pretože 99 % automobilov je dnes vybavených štandardnými alarmami. Tie však ale vždy nestačia a je lepšie, ak si zaistíte aj špeciálne zabezpečenie auta.

S viacerými funkciami, senzormi a detekciou nechceného pohybu. Čím je toho viac, tým lepšie, pretože páchateľ bude mať s odcudzením viac námahy. Mnohé z tých najmodernejších alarmov ovládate aj z mobilu, čo vám bezpečnosť auta ešte zvyšuje.

Kúpte si auto, o ktoré nie je záujem

Aj keď to možno znie zábavne, môže to fungovať. Samozrejme, musíte sa uspokojiť s modelom vozidla, ktoré nemusí mať tak dokonalé vybavenie a funkcie. Akýkoľvek typ vozidla si ale vždy môžete vybaviť doplnkovými súčiastkami a okrem zabezpečenia inštalovať doň aj moderné nezávislé kúrenie.

Zvoľte mechanickú ochranu proti krádeži

Táto ochrana proti odcudzeniu automobilu sa považuje za široko požadovanú z dôvodu optimálneho pomeru dostupných nákladov a vysokej efektívnosti. Inštalácia mechanického bezpečnostného poplachu sa môže vykonať niekoľkými spôsobmi a tiež na akýkoľvek typ vozidla.

Výber konkrétneho systému závisí tiež od umiestnenia hlavného panela a blokovania jedného prvku automobilu. Odporúčame vám nainštalovať blokátor na:

  • volant;
  • vonkajší / vnútorný kontrolný bod;
  • brzdové systémy;
  • pedále.

Takéto typy bezpečnostných systémov sú vysoko spoľahlivé, pretože často poskytujú úplné blokovanie pneumatického hydraulického systému automobilu.

Pridaj komentár

Top