You are here
Domov > Nezaradené > Tipy na správnu starostlivosť o práčku, ktoré predĺžia jej životnosť

Tipy na správnu starostlivosť o práčku, ktoré predĺžia jej životnosť

Práčka je skvelým pomocníkom v domácnosti pre každú rodinu. V tých domácnostiach, kde sú malé deti, plní funkciu zázračnej skrinky. Vďaka tomuto stroju si môžete ušetriť sily na ďalšie užitočné činnosti alebo zábavu a dôležitú prácu prania bielizne zveriť tomuto spotrebiču.

Ani práčka však nie je bezchybný stroj a môže sa pokaziť, o to rýchlejšie, ak sa o ňu nestaráte správne. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na to, ktoré kroky vám pomôžu predĺžiť jej životnosť.

Správne pripojenie je základ

Správna starostlivosť o práčku začína dobrým pripojením. Ak to robíte svojpomocne a bez odborníkov, myslite na to, aby neboli odtokové, prívodné hadice a drôty ohnuté alebo silno stlačené strojom alebo inými predmetmi. V prípade hadíc to môže brániť odtoku a hromadeniu vody v nich.

Pre lepší pocit a komfort pri praní si preto radšej na inštaláciu nového spotrebiča Miele nechajte vždy poradiť od profesionála.

Interná starostlivosť

Vzhľad nie je všetko, je preto potrebné sa starať o „vnútro“ stroja. Pipetu udržiavajte čistú. Dávkovač je výsuvná plastová nádoba, do ktorej dávate prášok a iné čistiace prostriedky. Je potrebné tento priestor pravidelne prepláchnuť, aby nedošlo k upchatiu odtokových miest.

Keď práčka dokončí pranie, musíte mierne otvoriť aj jej poklop a nechať ho v tejto polohe. Je to nevyhnutné, aby sa zvyšná vlhkosť z práčky odparila. Ak v nej vlhkosť zostane, potom začne stroj časom zvnútra nepríjemne zapáchať.

Pred vložením bielizne do bubna nezabudnite skontrolovať všetky vrecká. Rôzne mince, prstene a iné veci môžu spôsobiť poškodenie práčky. Takže vyberte všetko z vreciek.

Pri udržiavaní čistoty by mala byť manžeta prepláchnutá. Manžeta je gumená časť stroja, ktorá je umiestnená medzi bubnom a poklopom. Na jeho umývanie nepoužívajte saponáty. Čistite teplou mydlovou vodou.

Nepreťažujte stroj

Každý model unesie určitú váhu. Koľko bielizne dokáže vaša práčka vyprať, si môžete prečítať v pokynoch. Nemyslite si však, že uvedený údaj zodpovedá hmotnosti suchého prádla. Väčšinou sa počíta s mokrým. Preto buďte opatrní a uvidíte, že potom vám vaša obľúbená Miele práčka bude slúžiť v domácnosti niekoľko rokov.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top