You are here
Domov > Nezaradené > Tipy, ako predĺžiť životnosť automobilov

Tipy, ako predĺžiť životnosť automobilov

Životnosť automobilov nie je neobmedzená a častokrát to závisí nielen na kvalite komponentov, ale aj od dobrej starostlivosti o auto.

Ak chcete predĺžiť životnosť automobilov, poradíme vám, ako na to.

Používajte kvalitné autodiely

Predĺžiť životnosť automobilov vám môžu aj kvalitné autodiely. Napríklad také brzdové hadice, disky, hrdlo nádobky ostrekovačov, či napríklad hadica k turbu musia byť vo vysokokvalitné, aby si dokázali plniť svoju úlohu. Výmenou pokazeného autodielu budete chcieť opäť sfunkčniť automobil a preto nemá zmysel riskovať kupovať nekvalitné autodiely.

Veľmi obľúbenou značkou autodielov je aj Racingline. Predávajú vyššie spomínané autodiely, ale aj množstvo iných. Ak napríklad potrebujete kryt olejového filtra, či športové tlmiče, práve Racingline vám ich ponúkne vo vysokej kvalite.

Brzdite motorom

Každý majiteľ automobilu túži po výraznom znížení spotreby. Výrazné zníženie spotreby a množstvo ďalšieho vám vie zabezpečiť brzdenie motorom. Brzdenie motorom začína využívať viac vodičov, avšak stále nie dostatok. Brzdenie motorom je v podstate štýl jazdy, ktorým dokážete nielenže znížiť spotrebu paliva, ale aj opotrebenie jednotlivých brzdových častí auta. Kúpa auta s nízkou papierovou spotrebou nie je správna voľba. Ak chcete znížiť spotrebu a predĺžiť životnosť automobilu, mali by ste skúsiť brzdiť motorom.

Ak potrebujete opraviť riadiacu jednotku a viete, že to vášmu autu pomôže, prečo nevyskúšať práve brzdenie motorom? Brzdenie motorom dosiahnete postupným preraďovaním na nižší prevodový stupeň.

Umývanie podvozku po zime a jeho pravidelná kontrola

Ak chcete predĺžiť životnosť automobilu, mali by ste si vždy po zime dôkladne vyumývať podvozok. Nebezpečná posypová soľ môže spôsobiť koróziu jednotlivých častí podvozku a auto tak znefunkčniť.

Podvozok by mal byť ale aj pravidelne v servise kontrolovaný.

Pridaj komentár

Top