You are here
Domov > Nezaradené > Stratení v e-ekase? Pomôžeme vám

Stratení v e-ekase? Pomôžeme vám

crop businesswoman counting money while sitting at desk

Bez moderných technológií to už dnes jednoducho nejde. Zákon, ktorý na Slovensku platí už niekoľko rokov, prikazuje podnikateľom používať inteligentné online zariadenia. Nie je to však len „výmysel štátu“, môže vám to v skutočnosti uľahčiť vaše podnikanie.

Začnime tlačiarňou

Moderná fiškálna tlačiareň je vybavenie, bez ktorého sa dnes už podnikateľ na Slovensku nezaobíde. Okrem naplnenia požiadaviek zákona vám prinesie aj uľahčenie práce. Je preto dôležité, aby ste pri jej výbere boli pozorný. Pri nákupe nie je na mieste prihliadať len na cenu. Zaujímajte sa tiež o jej parametre a úžitok, ktorý z jej používania získate.

Základom výberu je nákup u profesionálov, u ktorých sa môžete spoľahnúť na kvalitu. Fiškálna tlačiareň by určite mala byť v úplnom súlade s platnou slovenskou legislatívou.  Vítané je aj spojenie viacerých funkcií v jednom zariadení. Hovoríme napríklad o spojení e-kasa tlačiarne, platobného terminálu a zákazníckeho displeja.

Pamätajte tiež na náklady na tlač. Hoci sa táto položka môže na prvý pohľad zdať bezvýznamná, v konečnom dôsledku vie zbytočne navýšiť váš rozpočet. Dobrým tipom je fiškálna tlačiareň, ktorá vytlačí iba jednu účtenku pri platbe kartou, ktorá zároveň slúži aj ako pokladničný blok.

Dôležitá je aj pokladnica

Fiškálna tlačiareň nie je jediné zariadenie, ktoré pri podnikaní potrebujete. Dôležitými sú aj špeciálna pokladnica a platobný terminál. Pri ich výbere dbajte o to, aby ste mali možnosť periférneho pripojenia ďalších zariadení. Napríklad digitálnej váhy, skenera čiarových kódov alebo pokladničnej zásuvky. Výhodou môže byť tiež možnosť pripojenia externej klávesnice alebo PinPad-u.

Pri výbere pokladnice myslite aj na výšku transakčných poplatkov za platbu kartou či online viditeľné transakcie. Zaujímavým doplnkom sú určite aj viditeľné online tržby spojené s ostatnými zariadeniami. Pre zjednodušenie vášho podnikania môže poslúžiť aplikácia pre mobilné zariadenia, či už pod systémom Android alebo IOS.

Pridaj komentár

Top