You are here
Domov > Zdravie a štýl > Spoločníčky, s ktorými budú všetky vaše kroky v živote ľahšie

Spoločníčky, s ktorými budú všetky vaše kroky v živote ľahšie

tenisky

Pohodlie a cestovanie sú dve neoddeliteľné veci. Preto nie je moc rozumné dúfať v to, že  cestovateľský maratón alebo dovolenku zvládnete s topánkami na pätnásť centimetrových podpätkoch. Elegantný look sa dá predsa vytvoriť aj s pomocou pohodlných tenisiek, balerín a inej obuvi.

Obuvi, vďaka ktorej bude držať krok, preskúmať tajné zákutia neznámych miest, navštíviť kaviarne a pamiatky – naozaj jednoduché. Ide predsa o základnú súčasť odevu, v ktorom sa chcete cítiť pohodlne a príjemne.

Pánske a dámske tenisky

Jeden z najuniverzálnejších typov obuvi, ktorý sa hodí do každého počasia. Pozor, nepleťte si však počasie s terénom. Na tom vysokohorskom by to mohlo v obyčajných, aj keď kvalitných pánskych teniskách dopadnúť zle. Na dovolenku sú však ideálne!

Ľudská noha, ako nakoniec celé telo, má dokonalú stavbu a dizajn. Pozostáva z 28 kostí a 33 kĺbov. Jej funkcie a úloha by sa dali prirovnať k automobilovej pružine. Stará sa o zaistenie jemného zdvihu bez nárazov a otrasov. V prípade poškodenia alebo vypovedania čo i len jednej časti, by pri chôdzi a obyčajnom behu mohlo dochádzať k otrasom mozgu a poškodeniu chrbtice.

Preto je veľmi dôležité, vybrať si na dovolenku naozaj pohodlnú obuv. Moderné dámske tenisky sú vďaka svojej dokonale vystuženej spodnej časti na tieto a mnohé iné príležitosti naozaj ideálne. Veľmi dobre vyzerajú a dajú sa dnes kombinovať aj k obleku.

Nedeformujú nohu

V topánkach s vysokými podpätkami sa ťažisko prenáša na prsty na nohách – najmä na spodnej časti palca, ktorý sa postupne splošťuje, odkláňa do strany a kosť začína rásť iným smerom. Noha, zovretá niekoľko hodín v neprirodzenej polohe, je následkom toho zdeformovaná.

Kvalitné tenisky, naopak tvar chodidla dokonale kopírujú a odľahčujú ťažisko na správnom mieste. Vďaka použitým materiálom noha slobodne dýcha a pokožka netrpí. Určite si preto na cestovanie vyberte tenisky a spoznávanie nových častí sveta bude intenzívnejšie, pretože nemusíte myslieť na svoje unavené nohy.

Pridaj komentár

Top