You are here
Domov > Nezaradené > Skvelé tipy na vždy čistú a upratanú kúpeľňu

Skvelé tipy na vždy čistú a upratanú kúpeľňu

Aj keď svoju kúpeľňu renovujete pomocou najkvalitnejších materiálov, vyzdobíte ju v súlade s najmódnejšími trendmi, niektoré z týchto materiálov časom svoj lesk stratia. Bez ohľadu na to, ako sa pokúsite aktualizovať svoju kúpeľňu najdrahšími a najsofistikovanejšími spôsobmi, bez náležitej starostlivosti časom vybledne.

Ak ale používate určité techniky, efektívne metódy čistenia, môžete dôležitosť vzhľadu tejto veľmi významnej miestnosti v dome veľmi jednoducho zvýšiť. Máme pre vás univerzálny kúpeľňový nábytok a niekoľko zaujímavých tipov, ako to docieliť.

Vetranie je základ

Je nevyhnutné, aby bola kúpeľňa pravidelne vetraná bez ohľadu na jej veľkosť. To pomôže znížiť vlhkosť v miestnosti a zabráni tvorbe plesní. Pravidelne odstraňujte usadeniny z hlavice sprchy, aby boli otvory čisté a bez usadenín. V opačnom prípade narobí vlhkosť v tomto často malom priestore poriadnu neplechu.

Zbavte sa vodného kameňa

Nemusíte na tento účel kupovať žiadne drahé čistiace prostriedky, stačí to čo majú všetci doma.

Ocot je kvapalina obsahujúca kyselinu octovú, ktorá dokáže bojovať proti odolným nečistotám a vodnému kameňu bez najmenších problémov. Ak pravidelne používate túto metódu aj na čistenie podlahy, umývadiel, zabráni sa použitiu škodlivých chemických látok a vrátite tejto miestnosti dokonalý lesk a nedotknutú čistotu.

Vyberte si odolný nábytok

Aby bolo čistenie kúpeľne jednoduchšie, myslite na povrchy, ktoré prídu so spomínanou vlhkosťou, vodou a vodným kameňom do kontaktu. Kvalitný kúpeľňový nábytok alebo moderné skrinky pod umývadlo by mali byť preto naozaj odolné a vydržať tento nápor.

Nechajte občas otvorené aj dvere kúpelne a inštalujte sem ventilátor. Uvidíte, že miestnosť bude proti plesniam odolnejšia a vždy krásne čistá.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top