You are here
Domov > Nezaradené > Praktické tipy, ako si ešte posledné zimné dni užiť v príjemnom teple

Praktické tipy, ako si ešte posledné zimné dni užiť v príjemnom teple

Napriek tomu, že jar sa blíži, zima ešte svoje posledné slovo rozhodne nepovedala. Domy, v ktorých bývame, ale často nie sú dostatočne energeticky efektívne. To platí aj pre moderné byty, v ktorých dnes trávime veľmi veľa času.

Našťastie existuje niekoľko tipov a rád, ktoré môžu teplotný komfort zvýšiť na maximum bez toho, aby ste museli míňať energie.

Izolujte steny

Tradičné stavebné materiály ako tehla, betón, železobetón sú schopné spoľahlivo chrániť bývanie pred tepelnými stratami veľmi dobre. Avšak úspora na lacnejších stavebných materiáloch nás o tento luxus oberá. Preto, aby ste znížili tepelné straty, musíte hľadať niečo lepšie.

Ak na to ale nemáte a potrebujete zabrániť tomu, aby vám stena brala teplo z radiátora, musíte medzi ne nainštalovať ochrannú clonu z obyčajnej fólie. Z tohto dôvodu sa teplo bude odrážať a zostane vo vnútri bytu. Veľkosť fólie by mala byť o niečo väčšia ako batéria. Straty tepla pri inštalácii ochrannej clony sa znížia až o 3 %.

Skúste krb

Ak vám vykurovanie súčasným spôsobom nevyhovuje a nestačí, môžu vám pomôcť teplotný komfort zvýšiť aj moderné krby. Okrem príjemného tepla sa postarajú aj o dokonalú atmosféru.

Vyberte si ich ale na základe veľkosti vykurovaného priestoru a nezabudnite ani na typ uzatvárania a správneho rozmiestnenia dôležitých dymovodov po celom interiéri.

Utesnite vstupné dvere

Veľa tepla uniká aj cez vstupnú bránu, ktorou sú najčastejšie vchodové dvere. Masívne dvere sú preto zárukou teplého bytu. Nemusíte však hneď kupovať nové. Aby ste predišli veľkým výdavkom a stratám, môžete staré dvere zatepliť napríklad čalúnením koženkou s penovým tesnením. Ak sú medzi stenou a dverami medzery, musia byť utesnené polyuretánovou penou a omietnuté.

Ak si predsa len plánujete kúpiť nové, je lepšie investovať do lepších modelov, ktoré myslia aj na vašu bezpečnosť. Podobne to platí aj pri oknách, tak nič nepodceňujte.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top