You are here
Domov > Nezaradené > Materská kašička: Kráľovský elixír zdravia a vitality

Materská kašička: Kráľovský elixír zdravia a vitality

Včelárske produkty boli od staroveku považované za jeden z najviac liečivých a skutočne jedinečné prírodných liekov. Med, propolis a včelí peľ slúžia ako základ pre ľudové recepty na mnohé choroby, ale ani materská kašička neostáva vo svojich výhodách pozadu. Táto špecifická látka s vypovedajúcim názvom je používaná hmyzom na kŕmenie svojich potomkov, čo znamená, že obsahuje len tie najlepšie zložky.

Najbohatšie zloženie elixíru vysvetľuje záujem človeka o tento produkt a len s veľkou námahou sa vám podarí nájsť niečo tak dokonalé a zdravé.

Liečivé vlastnosti a spôsob využitia materskej kašičky

Táto lepkavá látka je produkovaná hltanovými žľazami mladých včiel vo veku od 5 do 15 dní – následne strácajú túto schopnosť a premieňajú sa na plnohodnotný „pracovný“ hmyz. Podobne ako dojčiaca matka, ktorá dáva dieťaťu materské mlieko, produkujú včely materskú kašičku, ktorá svojím zložením nepomáha len včelám, ale aj bežným ľuďom. Ako?

Materská kašička má premenlivé vlastnosti v závislosti od charakteristík hmyzu, ich umiestnenia, ročného obdobia, kvitnúcich rastlín a ďalších okolností.

Vo všeobecnosti materská kašička, ktorej použitie na liečenie mnohých zdravotných problémov je nepopierateľné, obsahuje viac ako 400 aktívnych látok vrátane najhodnotnejších vitamínov, esenciálnych aminokyselín, proteínov, enzýmov, hormónov a ďalších zložiek.

Asi 60 % z celkového zloženia materskej kašičky je obsadené vodou a zostávajúcich 40 % predstavujú pevné látky. Z nich tvoria asi 5 – 15 % tuky, bielkoviny – 20 – 50 %, uhľohydráty – 10 – 40 % a zvyšné 1 – 3 % sú obsiahnuté v mineráloch, vitamínoch, enzýmoch a ďalších užitočných látkach.

Tento pomer je neuveriteľne vysoký a dokonca aj pri minimálnych koncentráciách tohto vitamínovo-minerálneho kokteilu zdravej materskej kašičky výrazne prevyšuje väčšinu existujúcich rastlinných komplexov a farmakologických prípravkov, ktoré by sa mohli pochváliť tak bohatým  množstvom prísad.

Ako získať materskú kašičku?

Ide o vzácny produkt prírody, a preto je dobré, ak sa jeho vlastnosti zmiešajú s medom. To nielen predlžuje jeho trvanlivosť, ale tiež zlepšuje chuť. Hotovú zmes si môžete kúpiť od včelárov alebo si ju vyrobiť sami.

Okrem toho môže byť koncentrácia takmer akákoľvek množstvo kašičky v rôznych receptoch  od 2 % do 50 %. Do niektorých zmesí sa tiež pridáva rovnako kvalitný včelí peľ, propolis a rôzne rastlinné extrakty, aby sa zlepšila chuť, aróma a liečivé vlastnosti.

Materská kačička pomáha pri liečbe:

  • Porúch nervového systému;
  • Gastrointestinálneho traktu;
  • Bolestiach kĺbov;
  • Urologických problémoch;
  • Kardiovaskulárnych abnormalitách;
  • Endokrinných poruchách;
  • Odchýlkach v metabolizme;
  • Ochoreniach dýchacích ciest.

A pokiaľ po tomto „zázračnom lieku“ túžite aj vy, navštívte medaren.sk

Pridaj komentár

Top