You are here
Domov > Nezaradené > Kozmetické prípravky na starostlivosť o jazvy

Kozmetické prípravky na starostlivosť o jazvy

wounded knuckles

Jedným z mnohých kozmetických defektov na koži sú jazvy. Hovoríme o jazvách po akné, pooperačných jazvách, jazvách po popáleninách…. Ich spoločným menovateľom je, že vznikajú v dôsledku porušenia kože. Nie všetkým jazvám sa dá predísť a najmä tie na tvári majú na nás často aj psychický dopad.

Najčastejšie sa vyskytujúce typy jaziev

Akné považujeme za bežné kožné problémy, konkrétne multifaktoriálne ochorenie, s ktorým sa môžeme stretnúť tak počas dospievania ako aj v zrelom veku. Najväčším problémom je zasahovanie do komedonov a vyrážok prstami alebo akýmikoľvek pomôckami. Príliš silným stlačením vyrážok môžete poškodiť žľazy, drobné cievky ako aj kožné tkanivo okolo vyrážky. Takýto zásah môže jednak zhoršiť stav a priebeh akné ale často dochádza aj k vzniku jaziev.

Ďalším častým typom jaziev sú strie. Ide o priečne prúžky na pokožke, ktoré vznikajú v období tehotenstva, pri rýchlom raste u detí, pri rýchlom náraste či úbytku hmotnosti ako aj pri rýchlom náraste svalovej hmoty. Dochádza k popraskaniu elastických vlákien. 

Prvá pomoc prichádza z Dánka

SOS produktom na rôzne typy jaziev je krém s vitamínom A na jazvy a strie od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique. Obsahuje rooibos, ktorý má protizápalové účinky, výťažok z jadierok čilského hrozna zas zlepšuje stav jaziev a strií. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Môžete ho použiť na jazvy po akné, pooperačné jazvy, na strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách.

Vhodný aj ako nočný krém proti vráskam

Dobrou správou je, že vďaka vysokému obsahu esterov vitamínu A má krém na jazvy vynikajúce regeneračné účinky, a preto ho môžete používať aj ako nočný krém proti vráskam. Dánsky minimalizmus sa prejavil aj v produktoch spoločnosti Beauté Pacifique a nie je to inak ani pri produkte na jazvy a strie, ktorý môžete použiť na viac kožných problémov pre všetkých členov rodiny.

Pridaj komentár

Top