You are here
Domov > Nezaradené > Faktory správneho výberu novej registračnej pokladne do vášho obchodu

Faktory správneho výberu novej registračnej pokladne do vášho obchodu

Online registračné pokladne sú moderné registračné zariadenia, ktoré majú fiškálnu jednotku, ktorá môže šifrovať informácie o šekoch a prenášať ich daňovým úradom online. V našom článku si ale  povieme o účele a funkciách týchto moderných nástrojov oveľa viac.

Princíp fungovania online pokladníka

Pre zákazníkov sa v podstate nič významné nezmenilo. Hlavnou črtou novej generácie centrálnych registračných pokladní je to, že dokážu nielen vytvárať a tlačiť papierové šeky, ale tiež vytvárať elektronické fiškálne dokumenty.

Údaje o každej transakcii vykonanej pokladníkom sa súčasne ukladajú do osobitnej fiškálnej jednotky a tiež sa prostredníctvom správcu fiškálnych údajov prenášajú daňovému úradu. Zároveň  kupujúci stále dostáva papierový šek. V skutočnosti sa tak pre obe zúčastnené strany nič nemení. Všetky procesy prebiehajú veľmi rýchlo a sú plne automatizované.

V čom pocítite rozdiel a zmenu?

Základom modernej ekasy je trvalé pripojenie k internetu – nové pokladne by mali byť preto vždy online. Táto podmienka sa musí prísne dodržiavať, pričom v závislosti od jednotlivých regiónov môžu existovať určité výnimky. Výhody pokladní ale hovoria samé za seba:

  • Fiškálna kontrola – bez ktorej dnes pokladne nemôžu pracovať, znamená zaznamenávať všetky údaje o transakciách vykonaných pri pokladni v šifrovanej podobe.
  • Modernejšie technické vybavenie, moderný softvér so schopnosťou integrácie s inventárnymi systémami, pripojenie cloudových databáz a adresárov a diaľkové ovládanie,

Mnohí v súvislosti s povinnosťou zaviesť registračné pokladne ale videli v celom procese viac negatív. Išlo najmä o materiálne a časové náklady. To však nie je správny pohľad, pretože modernizácia touto formou prináša so sebou množstvo výhody, o ktorých sa môžete presvedčiť. Stačí vám fiskalpro.sk navštíviť!

Pridaj komentár

Top