You are here
Domov > Nezaradené > Chcete si prepichnúť uši? Máme skvelý návod, ako to urobiť bezbolestne!

Chcete si prepichnúť uši? Máme skvelý návod, ako to urobiť bezbolestne!

Chcete si prepichnúť uši? Máme skvelý návod, ako to urobiť bezbolestne!

Chcete si prepichnúť uši doma? Toto rozhodnutie patrí k tým, na ktoré sa musíte odhodlať vy sami. Je však veľmi dôležité, aby ste všetko urobili správne, dobre sa oboznámili so všetkými rizikami a mali poruke dezinfekčný prostriedok. A napokon, ak je máte niekoho, kto je ochotný asistovať vám, určite to využite. Prinášame vám niekoľko tipov, ako si prepichnúť uši bezpečne a bezbolestne.

1️⃣Zadovážte si všetko, čo budete potrebovať

Či už sami, alebo s niekým iným, určite to chcete spraviť tak bezbolestne, ako sa len dá. Ľadový zábal vám však vôbec nepomôže. Ľad prepichnutie ucha sťaží akurát tak, že bude náročnejšie prepichnúť tukové tkanivo. Zadovážte si kožu znecitlivujúci gél namiesto ľadových zábalov. Ak ho nemáte, môžete ho nahradiť aj gélom na znecitlivenie zubov a ďasien, ten vám pomôže rovnako.

2️⃣Nikdy sa s nikým nedeľte o ihlu!

Bez ohľadu na to, akými skvelými priateľmi ste, alebo či ste dokonca rodina, skrátka za žiadnych okolností a nikdy sa s nikým nedeľte o ihlu! To je niečo, čomu sa vyhne každý zdravo zmýšľajúci človek. Ihlu pred použitím vyčistite dezinfekčným prostriedkom a použite aj horúci plameň.

uši

3️⃣Umyte si ruky

Akonáhle je ihla pripravená, váš asistent by si mal vydezinfikovať ruky a sterilizovať ich ako najlepšie vie. Rovnako treba dezinfikovať a sterilizovať aj náušnice a všetko, čo bude prechádzať cez kožu. Môžete použiť akúkoľvek penu, alebo dezinfekčný sprej, ktorý môže byť aplikovaný priamo na miesto.

4️⃣Dajte zemiak za ušný lalôčik

Umyte zemiak, rozrežte ho a umiestnite za ušný  lalôčik. Je to bezpečný spôsob, ako ochránite časť kože za uchom pred prepichnutím. Ak máte niekoho k dispozícii, môže vám prepichnúť ucho zatiaľ čo vy budete držať zemiak, jablko, alebo čokoľvek pevné, čo sa ľahko drží v ruke.

5️⃣Pomaly prepichnite ihlu cez ucho

Pomaly prepichnite ihlu cez ušný lalôčik. Pomaly ňou otáčajte, akonáhle sa dostanete na druhu stranu ušného lalôčika, majte poruke veľkú kocku ľadu a pridržiavajte ju namiesto zemiaku zhruba 5 minút. Potom zaveďte náušnicu a ihlu ťahajte vonku.

6️⃣Správne sa starajte o svoje novo prepichnuté uši

Hneď, ako prepichnete svoje uši, je veľmi dôležité vedieť sa o ne správne starať. Buďte opatrní v tom, čo nosíte. Snažte sa vyhnúť oblečeniu s kapucňou a nedotýkajte sa ich nevydezinfikovanými rukami. Náušnice nevyberajte po dobu šiestich týždňov. Denne ich otáčajte a čistite 2-3krát denne ľubovoľným vhodným dezinfekčným prostriedkom, aby sa zabránilo akejkoľvek infekcii.

Pri sprchovaní alebo kúpaní by ste mali zvážiť nosenie kúpacej čiapky, chrániť ich pred vodou, šampónom a kondicionérom. Ak ste si všimli nejaké podráždenie, alebo vás prepichnuté ucho pobolieva, okamžite by ste mali čo najskôr navštíviť lekára.

Toto je jedna z metód prepichovania uší s minimom bolesti. Samozrejme, že piercing je vo vašej koži cudzí objekt, a preto bude vaše telo cítiť určité nepohodlie a aj bolesť, kým si naň nezvykne. Uistite sa, že ak si prepichujete uši sami doma, robíte to najmä bezpečne a s chladnou hlavou. Ak si prepichovaním na vlastnú päsť nie ste istí, vyhľadajte profesionálov, ktorí to spravia za vás.

PS: Pozrite si tento video-návod, ako  prepichnúť uši bezbolestne:

Pridaj komentár

Top