You are here
Domov > Zdravie a štýl > Ako získať späť krásny úsmev, o ktorý vás pripravil zubný kaz?

Ako získať späť krásny úsmev, o ktorý vás pripravil zubný kaz?

Dokonalé vlasy, štíhla postava a pleť bez vrások. To sú črty moderného človeka, ktorému závisí nielen na vonkajšom, ale aj vnútornom vzhľade. Avšak, často pri snahe o dokonalosť zabúdame na fakt, že práve úsmev je korunou krásy.

Ak oň prídeme, “vyžehlená“ pleť ani to najdrahšie oblečenie nás nezachráni. Čo preto robiť v prípade, ak nás o krásny a žiarivo biely úsmev pripravil zubný kaz?

Najskôr bezbolestná endodoncia

Základom zdravej ústnej dutiny je pravidelná hygiena. Ak máme ale genetickú predispozícu na zápal ďasien a vyššiu kazivosť zubov, akákoľvek snaha o krásny úsmev môže byť zbytočná. Platí to aj v prípade, ak máte vyšší vek, prípadne trpíte chronickými ochoreniami, ktoré môžu snahu o zachovanie zdravej ústnej dutiny znemožniť.

Aby sa kaz a zápal nešíril aj ďalej do tela, je lepšie, ak navštívte kliniku alebo dobrého zubára, ktorý vás vďaka bezbolestnej endodoncii zbaví komplikácií, škaredých a bolestivých zubov i nepríjemného zápachu z úst.

Potom umelé zubné náhrady

Implantácia umelých zubných náhrad je príležitosťou na obnovenie funkčných a estetických kvalít v prípade straty jedného alebo viacerých zubov.

  • Proces inštalácie zubných implantátov si samozrejme vyžaduje skúsenosti a znalosti skúseného lekára a dodržiavanie lekárskych odporúčaní pacientom.
  • Implantáciou si môžete obnoviť jeden aj niekoľko zubov až po celý chrup.
  • Takéto zubné náhrady vám vydržia niekoľko desiatok rokov.
  • Technológia zubnej implantácie eliminuje potrebu otáčania susedných zubných prvkov, to znamená, že je možné zabrániť ich strate.
  • Pokiaľ ide o farbu a tvar, umelé zuby je takmer nemožné odlíšiť od pôvodných.
  • Štruktúry sú vyrobené z odolného materiálu, ktorý umožňuje žuť aj tvrdé jedlo bez rizika zlomenia umelých zubov.

Ak si teda chcete užívať radosť z úprimného a veľkého úsmevu, ktorý je príjemný aj vášmu okoliu, určite nad touto možnosťou popremýšľajte. Je to jedna z tých najlepších investícií nielen do vašej krásy, ale aj zdravia a pohody celého tela.

Zdroj obrázka: Dean Drobot/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Top