You are here
Domov > Zdravie a štýl > Ako vyživovať vlasy zvnútra?

Ako vyživovať vlasy zvnútra?

Ako vyživovať vlasy zvnútra?

Vlasy sú odrazom nášho životného štýlu – toho čo jeme a akú pozornosť si venujeme. Vlasy si totiž vyžadujú pozornosť – musíme ich pravidelne umývať, používať drahé prípravky a tiež ich česať a upravovať, aby vyzerali za každých okolností dobre. Úprava zvonka je však len čerešničkou na torte a základom je práve kvalitná starostlivosť zvnútra. Ako sa o vlasy starať zvnútra?

Vyvážená strava a dostatok vody

Starostlivosť o vlasy zvnútra zahŕňa konzumáciu pestrej a vyváženej stravy. Pestrá strava zahŕňa ovocie, zeleninu, mäso, ale aj obilniny, dostatok zdravých tukov. Takáto strava nášmu telu dodá všetky potrebné vitamíny a tak ich môže využiť aj pre rýchlejší rast vlasov a ich zdravie. Rovnako sa tento efekt odráža aj na kvalite nechtov, pleti, či napríklad na rýchlosti metabolizmu. Strava je totiž kľúčový komponent k zdravej životospráve.

zdravá strava

Zdravá výživa však zahŕňa aj ďalší podstatný komponent a to je voda. Čistá pitná voda má dôležitý vplyv na hydratáciu nášho organizmu. Voda patrí medzi ďalšie kľúčové aspekty, ktoré nám pomôžu dosiahnuť zdravé a lesklé vlasy. Opäť, ako aj v prípade stravy, sa dostatok vody ukáže aj na zdraví nášho tela ako celku. Krásna, mladistvá a svieža pleť bude len ďalšou čerešničkou na torte nášho zdravého a hydratovaného tela.

A s takýmito zdravými, hydratovanými vlasmi potom už len stačí navštíviť kvalitného kaderníka, ktorý z nich vykúzli finálny vzhľad podľa vašich predstáv. Skúste napríklad služby www.donnauomo.sk.

Látky dôležité pre vlasy

Medzi látky podstatné pre kvalitné vlasy patria vitamíny skupiny B. Biotín alebo vitamínový B-komplex má vplyv na rast vlasov, obnovu vlasových folikul a tiež môže priamo ovplyvňovať estetiku vlasov. Môžete vďaka nemu dosiahnuť dlhšie, hustejšie a lesklejšie vlasy. Jeho nedostatok sa prejavuje vypadávaním vlasov a preto v prípade takýchto ťažkostí môžete skúsiť jeho suplementáciu.

starostlivosť o vlasy

Z vitamínov B má veľký význam aj B3 alebo niacín. Podporuje krvný obeh, čo má vplyv na zdravé prekrvenie pokožky hlavy. Ďalším suplementom, ktorý priamo ovplyvňuje kvalitu vlasov je železo. Doplnenie železa môže viesť k obnove rastu vlasov. Nedostatok železa môže podporovať vypadávanie vlasov. Vitamín D zasa pôsobí priaznivo pri reaktivácii existujúcich vlasových folikul.

Medzi ďalšie podstatné látky patrí zinok, vitamín C, jód, selén, vitamín B9, či omega- 3 mastné kyseliny a magnézium. Tieto zložky sú súčasťou vyváženej stravy, no niekedy sa môže objaviť ich nedostatok. ´Často sa to stáva v období tehotenstva, stresujúcich obdobiach, či napríklad pri nadmernej fyzickej záťaži. V tom prípade ich môžete suplementovať prostredníctvom doplnkov stravy a tak dodať do tela vo väčšom množstve.

Pridaj komentár

Top