You are here
Domov > Zdravie a štýl > Ako rapídne znížiť vysoký krvný tlak?

Ako rapídne znížiť vysoký krvný tlak?

Ako rapídne znížiť vysoký krvný tlak?

Vysoký krvný tlak je z dlhodobého hľadiska veľmi nebezpečný. Zvyčajne sa neprejavuje výraznými príznakmi a preto ho často veľa ľudí má a ani o tom nevie. Krvný tlak je životné dôležitý, pretože zabezpečuje, aby sa krv zo srdca dostala do všetkých častí tela. Avšak vysoký krvný tlak spôsobuje zvýšené namáhanie srdca a ciev a často je spájaný aj so zvýšením rizikom mozgovej porážky, hypertrofie, či vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

Znížte vysoký krvný tlak slnečnicovými semienkami

Zloženie:

  • 2 šálky nelúpaných  slnečnicových semien
  • 1,5 litra studenej vody

Spôsob prípravy:

Slnečnicové semienka umyte a dajte do hrnca. Pridajte studenú vodu a uveďte do varu na miernom ohni. Po tom, čo voda začne vrieť znížte intenzitu plameňa a varte 2 hodiny. Tekutinu konzumujte každý deň po jednej šálke. Skladovať ju môžete v chladničke v uzavretej sklenenej nádobe alebo vo fľaši. Účinkuje veľmi rýchlo. Krvný tlak sa vráti do normálu a výsledok je dlhotrvajúci. Tento recept sa odporúča najmä ľuďom trpiacim hypertenziou.

Zábaly znižujúce krvný tlak

Použite zábaly vyrobené zo 6% octu ak chcete, aby vysoký tlak urýchlene klesol. Na podlahu položte bavlnenú handru namočenú v octe. Postavte sa na ňu oboma nohami a jemne si masírujte šiju. Po desiatich až pätnástich minútach skontrolujte krvný tlak. Na handričke by ste nemali stáť príliš dlho, nie teda viac než 15 minút,  pretože tlak môže klesnúť až rapídne nízko.

cibuľa

Regulácia vysokého krvného tlaku s cibuľou

Umiestnite stredne veľkú cibuľu v pohári a napustite doň studenú vodu. Nechajte odstáť celú noc. V dopoludňajších hodinách ďalšieho dňa je váš liek pripravený. Konzumujte ho každé ráno na prázdny žalúdok. Cibuľu nevyhadzujte, môžete ju použiť na prípravu akéhokoľvek jedla.

Ďalší večer postup opakujte. Túto metódu je dobré opakovať každý deň po dlhšiu dobu. Výsledky tejto liečby sú viditeľné okamžite. Najlepšie je krvný tlak normalizovať postupne a takouto formou.

Niektorí ľudia vyžadujú na reguláciu vysokého krvného tlaku farmaceutiká. Poberanie týchto liekov je však tiež spojené aj s prísnou diétou a nariadenými fyzickým aktivitami. Vysoký krvný tlak sa často spája aj s obezitou a preto zníženie hmotnosti a nastavenie zdravého životného štýlu môže byť tiež jednou z možností ako regulovať problémy s vysokým tlakom.

Nebuďte voči takýmto problémom ľahostajný a snažte sa ich riešiť striktne a dlhodobo, aby ste docielili čo najlepší možný výsledok.

Pridaj komentár

Top