You are here
Domov > Peniaze a cestovanie > Ako napísať dobrú záverečnú prácu

Ako napísať dobrú záverečnú prácu

Vysoká škola vo výrazne miere pomôže k nájdeniu dobrej práce, s ktorou budeme spokojní. Kvalita vysokoškolského štúdia na Slovensku je taká, aká je a viacerí mladí ľudia uprednostňujú štúdium v zahraničí ako štúdium na slovenských vysokých školách.

Aby ale študenti ostávali študovať u nás na Slovensku, mala by sa zvýšiť kvalita vysokoškolského štúdia. Ak už ale chodíte na vysokú školu a čaká vás písanie záverečnej práce, poradíme vám, ako napísať dobrú záverečnú prácu.

Rešerš literatúry

Každý písaný text, ak chce mať dobré hodnotenie, musí byť štylisticky, ale aj obsahovo správny, kvalitný. Pre úspešné napísanie záverečnej práce je potrebné spraviť si rešerš. Rešerš je vyhľadávanie údajov na istú tému. Aby ale záverečná práca, napríklad bakalárska práca, mohla byť pozitívne hodnotená, potrebujete mať kvalitné informačné zdroje, z ktorých budete čerpať informácie pri písaní. Akonáhle si stanovíte so školiteľom presné znenie témy, odporúčame vám dať si v najbližšej knižnici spraviť rešerš literatúry.

Pre úspešné napísanie záverečnej práce je potrebné mať aj knižné zdroje, aj internetové zdroje. Pri obhajobe vám komisia môže skontrolovať aj zdroje, z ktorých ste čerpali, preto si na toto dávajte pozor.

Príprava osnovy

Mať dobré podklady na písanie diplomovej práce, či bakalárskej práce je základ, avšak netreba zabúdať vytvoriť si tzv. kostru záverečnej práce. Príprava osnovy je odrazovým mostíkom pri písaní práce a preto si ju nezabúdajte pripraviť. Pomôcť vám v tom môže váš školiteľ. Usmerní vás, poradí vám, ak vám niečo nebude jasné.

Ak chcete napísať dobrú záverečnú prácu, okrem vytvorenia osnovy a podkladov na písanie záverečnej práce je veľmi dôležitý aj samotný rešerš – výber vhodných informačných zdrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť informačne kvalitnú prácu. Pri písaní je potrebné venovať sa len tejto činnosti, preto si vytvorte pracovný kútik, kde vás nič a nikto nebude pri písaní rušiť.

Pridaj komentár

Top