You are here
Domov > Nezaradené > Aké pomôcky potrebujete na domáce cvičenie?

Aké pomôcky potrebujete na domáce cvičenie?

Ak musíte tréningy premiestniť z posilňovne do domáceho prostredia verte, že efektívne sa dá cvičiť aj doma. Stačí mať niekoľko pomôcok na cvičenie a pohodlné fitness oblečenie.

Fitness oblečenie

Základom je pohodlné fitness oblečenie, ktoré na sebe ani nebudete cítiť. Malo by vám teda dobre padnúť, aby vám počas cvičenia nezavadzalo alebo aby ste si ho nemuseli naprávať. Dôležitý je samozrejme aj materiál. Mal by byť priedušný a dobre odvádzať pot. Okrem toho vám štýlové oblečenie pridá na sebavedomí a vôbec nevadí, že cvičíte len doma. 

Podložka na cvičenie

Na cvičenie s vlastnou váhou, jógu a podobne určite potrebuje podložku na cvičenie. Podložka by mala byť určite protišmyková, najmä ak ju potrebujete na dynamické cvičenie. Okrem toho by mala rozmermi zodpovedať vašej výške. Mäkká a protišmyková podložka je určite vhodnejšia a bezpečnejšia ako podlaha. 

Fitlopta

Fitlopta ponúka množstvo rôznych cvikov, ktoré sa dajú bez problémov robiť aj doma. Umožňujú precvičiť prakticky celé telo a využiť sa dá aj na sedenie pred televízorom alebo pri počítači. Výhodu je, že je cenovo dostupná a po vyfúknutí zaberá minimum miesta. 

Švihadlo

Švihadlo je ideálna pomôcka na kardio cvičenie. Je malé, skladné, lacné a dokážete s ním zlepšiť svoju kondíciu. Švihadlo posilňuje skôr spodnú časť tela, ale exituje viac techník, takže vás len tak rýchlo neomrzí.

Fitness rukavice

Pri cvičení s činkami, na hrazde a podobne rukavice zlepšujú úchyt a chránia pokožku rúk pred pľuzgiermi. Kvalitné fitness rukavice sú v posilňovni dobré aj z hygienického hľadiska. Celkovo je tréning vďaka rukaviciam efektívnejší, pretože rukavice odvádzajú teplo a pot, zvyšujú vaše pohodlie aj bezpečnosť.

TRX

Závesný systém TRX je nenáročný na priestor a navyše ponúka veľkú škálu cvikov s rôznou náročnosťou. S TRX posilníte celé telo, robiť môžete cviky na silu, výbušnosť či pružnosť tela. Kliky či drepy za pomoci TRX zvládnu aj úplný začiatočníci alebo ľudia s určitým obmedzením pohybu. 

Pridaj komentár

Top